eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Policja skontroluje światła w pojazdach

REKLAMA
zdjecie 5810
zdjecie 5810
REKLAMA

Rozpoczęły się policyjne działania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Prowadzone są one zarówno na terenie na terenie Ostrołęki, jak i powiatu. Podczas kontroli drogowych policjanci szczególną uwagę będą zwracać na prawidłowe oświetlenie pojazdów.

Od dziś do 17 grudnia bieżącego roku realizowane będą działania w ramach ogólnopolskiej kampanii „Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo”, której celem jest uwrażliwienie uczestników ruchu na prawidłowe oświetlenie pojazdów jako istotny element bezpieczeństwa na drodze. Jednym z głównych celów kampanii jest wyeliminowanie z ruchu maksymalnej liczby pojazdów z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem.

Kampania powstała w wyniku współpracy Komendy Głównej Policji, Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów oraz Instytutu Transportu Samochodowego.

- W związku z akcją trzeba się liczyć, że policjanci z ostrołęckiej komendy, podczas kontroli drogowych, będą zwracać szczególną uwagę na sprawność oraz zasadność użycia świateł. Dlatego warto przypomnieć sobie jakich świateł i kiedy należy używać. Trzeba też pamiętać, że uchybienia w oświetleniu są podstawą do zatrzymania dowodu rejestracyjnego i stwarzają duże zagrożenie bezpieczeństwa dla innych użytkowników dróg. W związku z tym apelujemy o niebagatelizowanie tego rodzaju usterek. Pamiętajmy, że prawidłowe oświetlenie pojazdu ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Nie zapominajmy o tym, że nasze światła to nasze bezpieczeństwo - informuje mł. asp. Tomasz Żerański z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×