eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Policjanci z Ostrołęki będa bacznie przyglądać się wakacyjnym wybrykom młodzieży

REKLAMA
zdjecie 9637
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 9637

Uruchomiono dwa numery telefonów, na które w okresie wakacyjnym będzie można zgłaszać policji wykroczenia lub przestępstwa popełniane przez młodzież.

Mundurowi z ostrołęckiego Wydziału Prewencji, Komisariatu Policji w Myszyńcu oraz posterunków policji zlokalizowanych na terenie powiatu ostrołęckiego każdego roku przeprowadzają setki spotkań profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży. Wszystko po to, aby byli oni bezpieczni. Ilość tego rodzaju spotkań zwiększana jest w maju i czerwcu, aby jak najlepiej przygotować dzieci i młodzież do wakacji.

Dbając o dobro małoletnich policjanci działają dwutorowo, obok profilaktyki rozpoczynają akcję informacyjną skierowana do młodzieży i ich rodziców. Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy nastolatkowie, czy rodzice być może ze strachu przed ewentualnym sprawcą, bądź wstydu nie mają odwagi, aby zgłosić fakt przestępstw popełnianych przez osoby nieletnie. Wychodząc naprzeciw tego rodzaju sytuacjom policjanci z ostrołęckiego Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej i Patologii uruchomili numer telefonu pod który można zgłaszać przypadki np. kradzieży, wymuszeń rozbójniczych, pobić, czy też bójek popełnianych przez osoby nieletnie. Przypominamy również, że osoby nieletnie nie są jak niektórym błędnie się wydaje, bezkarne. Odpowiadają oni za swoje postępowanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, który dysponuje dużą ilością środków karnych i wychowawczych.

informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Informacje o przestępstwach popełnionych przez nastolatków można zgłaszać pod bezpośrednie numery telefonów do Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej i Patologii pod numerami 47 704 14 89, bądź 47 704 14 98.

 

Więcej o: Ostrołęka, policja

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×