2021-02-01T11:33:17+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Policjanci z Ostrołęki uratowali trzy skrajnie wychłodzone osoby

REKLAMA
zdjecie 6885
zdjecie 6885
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
2

W miniony weekend ostrołęccy policjanci uratowali trzy skrajnie wychłodzone osoby. Temperatura na zewnątrz spadła znacznie poniżej zera i gdyby nie szyba pomoc mundurowych oraz właściwa postawa zgłaszających, osoby te zapewne zamarzłyby.

 W dwóch z trzech przypadków z minionego weekendy, kiedy to policjanci uratowali od zmarznięcia osoby znajdujące się w stanie skrajnego wychłodzenia, pomoc udzielona została po zgłoszeniach od postronnych osób. W trzecim przypadku mężczyzna sam zadzwonił na numer alarmowy i poprosił o pomoc.

 Pierwsza sytuacja miała miejsce na ul. Brodowskiego. Wtedy to dyżurny ostrołęckich policjantów odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który przy jednym z pustostanów leży na śniegu. Na miejsce pojechali policjanci z wydziału patrolowego, którzy potwierdzili zgłoszenie. Mundurowi zauważyli, że ubrania mężczyzny są przemoczone, a jego zachowanie może świadczyć o wychłodzeniu organizmu. Po zaopiekowaniu się mężczyzną został on po badaniu lekarskim dowieziony do schroniska. W drugim przypadku na stanowisko kierowania ostrołęckiej jednostki zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że jest mu bardzo zimno i potrzebuje pomocy, ponieważ nie ma gdzie się podziać. W tym przypadku policjanci także pomogli i ostatecznie mężczyzna noc spędził w schronisku. Ostatnie niepokojące zgłoszenie wpłynęło do policjantów z terenu gminy Rzekuń. Osoba postronna zatelefonowała, że przy drodze Ostrołęka - Dzbenin w śniegu leży mężczyzna i się nie rusza. Po przyjeździe policjantów na miejsce mężczyzna siedział na śniegu, jego ubranie było również całe mokre. Policjanci umieścili 40 - latka w ciepłym radiowozie i odwieźli do miejsca zamieszkania, gdzie zaopiekowała się nim dalej rodzina.

- mówi podkomisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

 W najbliższych dniach w naszym regionie panowały będą siarczyste mrozy. Jest to ciężki okres dla osób bezdomnych, samotnych, nietrzeźwych, a także schorowanych narażonych na wychłodzenie organizmu. Nie zapominajmy, że osoby te mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy odpowiednie służby. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś życie.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12  13  14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22  23
dk24  25 dk26  27  28  29  30
dk31  1  2  3  4  5  6
×