zdjecie 4921
zdjecie 4921
2018-08-09T08:14:37+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Policjanci z Ostrołęki uratowali życie 57-letniemu mężczyźnie

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
1

W poniedziałek, 6 sierpnia 57-letni mężczyzna zasłabł i przewrócił się na chodnik. W pobliżu byli policjanci z Ostrołęki, którzy z pomocą przypadkowego przechodnia przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki szybkiej właściwej postawie funkcjonariuszy oraz przechodnia, życie mężczyzny udało się uratować.

Do zdarzenia doszło w Kadzidle przy ulicy Kościuszki kilka minut przed południem. Podczas rutynowego patrolu sierż. szt. Agnieszka Bocian i asp. Michał Antczak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zauważyli mężczyznę, który stracił przytomność i przewrócił się na chodnik. Jednocześnie z policjantami zareagował na to przypadkowo przechodzący mężczyzna. Policjanci dokonali oceny stanu nieprzytomnego mężczyzny i za pośrednictwem Dyżurnego KMP w Ostrołęce wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Jednocześnie ułożyli mężczyznę w pozycji bezpiecznej i monitorowali jego oddech oraz puls. Mężczyzna miał uraz głowy i łokcia oraz mocno podwyższony puls. Nie odzyskiwał przytomności i nie odpowiadał na zadawane pytania. Policjanci okryli go kocem termicznym dla zapewnienia komfortu termicznego.

Po przybyciu na miejsce załogi pogotowia ratunkowego i wykonanych z jej udziałem czynnościach mężczyzna odzyskał przytomność. Z przeprowadzonego z nim wywiadu wynika, że do takiego stanu mogło go doprowadzić przepracowanie i wysokie temperatury powietrza utrzymujące się w ostatnim czasie.

- Zwracamy się z prośbą do mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, aby nie bali się udzielać pomocy. Widząc osobę leżącą na trawie, chodniku czy też ławce w parku, nie zakładajmy, że jest to osoba nietrzeźwa, która prześpi się i wróci do domu. Warto podejść i zapytać, czy nie jest potrzebna tej osobie specjalistyczna pomoc. Nasz telefon wykonany do odpowiednich służb może uratować życie – mówi aspirant Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
dk12  13  14  15  16 dk17 dk18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×