2018-08-09T08:14:37+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Policjanci z Ostrołęki uratowali życie 57-letniemu mężczyźnie

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
1

W poniedziałek, 6 sierpnia 57-letni mężczyzna zasłabł i przewrócił się na chodnik. W pobliżu byli policjanci z Ostrołęki, którzy z pomocą przypadkowego przechodnia przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki szybkiej właściwej postawie funkcjonariuszy oraz przechodnia, życie mężczyzny udało się uratować.

Do zdarzenia doszło w Kadzidle przy ulicy Kościuszki kilka minut przed południem. Podczas rutynowego patrolu sierż. szt. Agnieszka Bocian i asp. Michał Antczak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zauważyli mężczyznę, który stracił przytomność i przewrócił się na chodnik. Jednocześnie z policjantami zareagował na to przypadkowo przechodzący mężczyzna. Policjanci dokonali oceny stanu nieprzytomnego mężczyzny i za pośrednictwem Dyżurnego KMP w Ostrołęce wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Jednocześnie ułożyli mężczyznę w pozycji bezpiecznej i monitorowali jego oddech oraz puls. Mężczyzna miał uraz głowy i łokcia oraz mocno podwyższony puls. Nie odzyskiwał przytomności i nie odpowiadał na zadawane pytania. Policjanci okryli go kocem termicznym dla zapewnienia komfortu termicznego.

Po przybyciu na miejsce załogi pogotowia ratunkowego i wykonanych z jej udziałem czynnościach mężczyzna odzyskał przytomność. Z przeprowadzonego z nim wywiadu wynika, że do takiego stanu mogło go doprowadzić przepracowanie i wysokie temperatury powietrza utrzymujące się w ostatnim czasie.

- Zwracamy się z prośbą do mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, aby nie bali się udzielać pomocy. Widząc osobę leżącą na trawie, chodniku czy też ławce w parku, nie zakładajmy, że jest to osoba nietrzeźwa, która prześpi się i wróci do domu. Warto podejść i zapytać, czy nie jest potrzebna tej osobie specjalistyczna pomoc. Nasz telefon wykonany do odpowiednich służb może uratować życie – mówi aspirant Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~gosc, 16:35 09-08-2018,   -
wprost niesamowite, ostatnio zachowują się jak Milicja i SB razem
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23 dk24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 72