zdjecie 1233
zdjecie 1233
zdjecie 1233
2015-01-15T14:02:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Policjanci z Ostrołęki zadbają o bezpieczeństwo podczas ferii zimowych

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Mając na uwadze troskę o dzieci i młodzież podczas zimowej przerwy w nauce Komenda Miejska Policji w Ostrołęce przygotowuje działania ,,Bezpieczne Ferie 2015”.

W tym roku prowadzone działania rozpoczną się wraz z rozpoczęciem ferii zimowych, czyli 19 stycznia i potrwają do 1 lutego. Jednak już od początku roku policjanci zajmujący się profilaktyką ostrołęckiej komendy uczą najmłodszych jak ten czas spędzić w sposób bezpieczny.

- Co roku Komenda Miejska Policji w Ostrołęce prowadzi cykliczne akcje związane z podniesieniem bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i osób dorosłych wypoczywających podczas ferii. W tym szczególnym dla dzieci i młodzieży czasie policjanci ostrołęckiego ruchu drogowego będą prowadzić kontrolę stanu technicznego autokarów. Dzwoniąc pod numer 29-760-14-30 będzie można zgłaszać takie kontrole, które będą odbywały się na ul. Witosa przed sklepem ,,Lidl”. W celu sprawnego przeprowadzenia kontroli autokarów prosimy o zgłoszenia na dwa dni wcześniej przed planowanym wyjazdem. Sami wyjeżdżając w dalszą podróż również zadbajmy o stan techniczny naszego auta oraz o to, żebyśmy prowadząc auto byli trzeźwi i wypoczęci – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Poza obszarem dotyczącym ruchu drogowego niezwykle ważne jest również bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w kontekście spędzania wolnego czasu. Dlatego też policjanci z wydziału patrolowego, a także dzielnicowi będą kontrolować miejsca, gdzie może przebywać młodzież. Będą kontrolowane, m.in. dzikie lodowiska na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Przed zapobiegnięciem tragedii jaką jest „wychłodzenie organizmu”, policjanci dzielnicowi będą kontrolować miejsca, w których mogą przebywać osoby narażone na tego rodzaju niebezpieczeństwo, a także mieszkańców samotnie zamieszkujących ich rejony służbowe.

- W każdym aspekcie bezpieczeństwa bardzo ważna jest również profilaktyka. Wraz z rozpoczęciem roku policjanci zajmujący się profilaktyką prowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznego spędzania tego szczególnego czasu jakim są ferie. Na zdarzenia, które już się wydarzyły nie mamy wpływu, ale mamy wpływ na swoje postępowanie. Dlatego ostrołęccy policjanci podczas ferii będą tam, gdzie będzie wypoczywała młodzież. Mowa tu, m.in. o świetlicach oraz koloniach. Podczas spotkań policjanci będą poruszali tematykę związaną z bezpieczeństwem podczas ferii rozpoczynając od bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a na właściwym zachowaniu chociażby podczas „zabaw na śniegu” kończąc. Podczas zajęć będzie również wykorzystywany symulator jazdy na motorowerze, który jest w posiadaniu ostrołęckich policjantów. Chcielibyśmy również zwrócić się do rodziców. To Państwo najczęściej jesteście pierwszymi nauczycielami swoich dzieci. Z waszych postaw i zachowań dzieci biorą przykład. Pomyślmy o tym, zanim przejdziemy z dzieckiem na czerwonym świetle lub po raz kolejny zapomnimy o zapięciu pasów bezpieczeństwa. Rozmawiajmy także ze swoimi pociechami o zagrożeniach, jakie mogą je spotkać choćby podczas ferii. Takie rozmowy z pewnością zwiększą bezpieczeństwo naszych dzieci -  – mówi mł. asp. Żerański.

REKLAMA
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×