eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Policjant z pasją - tworzy... palmy kurpiowskie

REKLAMA
zdjecie 4610
fot. Policja Ostrołękafot. Policja Ostrołęka
REKLAMA

Policjanci żyją nie tylko zatrzymywaniem przestępców i dbaniem o bezpieczeństwo mieszkańców. Po pracy starają się realizować swoje pasje. Asp. szt. Jacek Nurczyk jest tego dobrym przykładem: w policji służy od blisko 20 lat, prywatnie jest mężem, ojcem i... twórcą palm kurpiowskich.

Funkcjonariusz mieszka w Łysych i od wielu lat tradycyjnie przygotowuje palmy kurpiowskie na Niedzielę Palmową w Łysych, która jest organizowana od kilkudziesięciu lat, bierze w niej udział kilka tysięcy osób. Swoją pasją zaraził także żonę oraz syna. Policjant przygotował również Palmę Kurpiowską na 53. edycję konkursu. W rywalizacji o tę najpiękniejszą wzięło udział 80 ręcznie wykonanych prac.

Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie palmy prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny. Ostatecznie palma wykonana przez policjanta wspólnie z żoną i synem zajęła trzecie miejsce w kategorii indywidualnej, tym samym znalazła się na podium. Miała 4 metry długości.

Jak przyznaje sam policjant, aby wykonać taką pracę potrzeba poświęcić dużo cierpliwości i kilkadziesiąt godzin wolnego czasu. Jednak finalny efekt w postaci pięknego rękodzieła rekompensuje wszystkie te wyrzeczenia. Mundurowy dodał, że najważniejsza dla niego jest wyjątkowa kurpiowska tradycja, którą chce w ten sposób zaszczepić młode pokolenia.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×