2019-09-16T10:39:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Policjantka z Ostrołęki na podium konkursu „Dzielnicowy Roku"

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
0

Do udanych mogą zaliczyć swój udział w konkursie „Dzielnicowy Roku” funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Asp. Kornelia Suchodolska – Krysińska zajęła II miejsce, jej koledzy z rewiru dzielnicowych również zakończyli zmagania na wysokich miejscach.

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w dniach 5-6 września dzielnicowi, którzy zwyciężyli w eliminacjach na szczeblu komend miejskich i powiatowych województwa mazowieckiego, a także kierownicy rewirów dzielnicowego przystąpili do rywalizacji o tytuł, odpowiednio - najlepszego dzielnicowego i najlepszego kierownika dzielnicowych w KWP zs. w Radomiu.

W konkursie na szczeblu wojewódzkim startujący w nim dzielnicowi rywalizowali m.in. podczas testu z wiedzy policyjnej, strzelaniu i symulacji przyjęcia interesanta. Zadania te wymagały wykazania się przez dzielnicowych znajomością prewencji, prawa oraz psychologii. Oceniane były umiejętności dzielnicowych w zakresie: komunikacji werbalnej i niewerbalnej, tworzenia atmosfery życzliwości i pomocy obywatelom, radzenia sobie w sytuacjach trudnych, analizowania i wyciągania wniosków, wskazywania możliwych do zastosowania rozwiązań zgodnych z obowiązującymi przepisami prawa i normami współżycia społecznego, propagowania metod i sposobów unikania zagrożeń. W zawodach kierowników dzielnicowych uczestnicy rozwiązywali test z wiedzy zawodowej. Rywalizacja podczas zawodów przebiegała na bardzo wysokim poziomie.

Asp. Kornelia Suchodolska – Krysińska oraz podkomisarz Tomasz Chrzanowski na co dzień kierownicy rewiru dzielnicowych z Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce zajęli wysokie miejsca. Policjantka zajęła drugie miejsce na 21 kierowników rewirów dzielnicowych, którzy brali udział w konkursie. Na miejscu 4 uplasował się podkomisarz Tomasz Chrzanowski.

W przypadku dzielnicowych na 56 funkcjonariuszy wysokie 5 miejsce zajął asp. Janusz Kośnik, który na co dzień pełni służbę na osiedlach Sienkiewicza i Łęczysk.  

Policjantom biorącym udział w zawodach pogratulował i wręczył pamiątkowe dyplomy oraz puchary Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu mł. insp. Dariusz Krzesicki wspólnie z Zastępca Komendanta ds. Logistycznych Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Anną Gołąbek oraz Naczelnik Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu mł. insp. Witold Krawczyk.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1