eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Policjantka z Ostrołęki oddała już 30 litrów krwi. Została nagrodzona

REKLAMA
zdjecie 933
zdjecie 933
fot. policja.plfot. policja.pl
REKLAMA

Oddawanie krwi to misja, to wielki dar jaki można ofiarować drugiej osobie. Doskonale z tego zdaje sobie sprawę policjantka z ostrołęckiego Wydziału Prewencji st. asp. Magdalena Eliasz, która oddaje krew od 18. roku życia. Funkcjonariuszka za oddanie ponad 30 litrów krwi została wyróżniona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz Prezydenta Miasta Ostrołęki i Starostę Ostrołęckiego. Policjantka regularnie oddaje także osocze.

W związku z panującym stanem epidemii coraz więcej krwi oraz jej składników jest potrzebne do ratowania ludzkiego życia. Dzięki postawom ludzi wrażliwych na potrzeby drugiego człowieka idea krwiodawstwa jest coraz bardziej powszechna i coraz więcej osób decyduje się podzielić życiodajnym płynem z potrzebującymi.

O tym, jak ważne jest dzielenie się krwią z osobami potrzebującymi, dobrze wie starszy aspirant Magdalena Eliasz. Policjantka wczoraj z rąk Starosty Ostrołęckiego — Stanisława Kubła oraz Prezydenta Miasta Ostrołęki — Łukasza Kulika odebrała wyróżnienie za oddanie ponad 30 litrów krwi. Wcześniej otrzymała też nagrodę od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Warto podkreślić, że aktualnie tylko trzy kobiety w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim oddały tak dużą ilość krwi.

Ponadto policjantka została odznaczona przez Ministra Zdrowia odznaką Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Otrzymuje się ją za oddanie minimum 20 litrów krwi i aktywne propagowanie idei honorowego krwiodawstwa. St. asp. Eliasz regularnie oddaje także osocze.

Starszy aspirant Magdalena Eliasz, jak sama wspomina, krew oddaje od 18. roku życia. Jej tata był krwiodawcą i stąd decyzją o kontynuowaniu tradycji rodzinnej skierowanej na pomaganie innym osobom. Policjantka od zawsze promuje krwiodawstwo przez zachęcanie innych do dzielenia się, jakże potrzebnym, szczególnie w czasie pandemii tym życiodajnym płynem, który nie posiada substytutu.

fot. policja.plfot. policja.pl
fot. policja.plfot. policja.pl

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×