eOstroleka.pl
Polska,

Policjia uderzyła w handel tabletkami na potencję

REKLAMA
zdjecie 978
zdjecie 978
fot. policja.plfot. policja.pl
REKLAMA
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z północnopraskiej komendy kolejny raz uderzyli w handel tabletkami na potencję. Funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości środków farmaceutycznych na potencję oraz tabletki wczesnoporonne. W dwóch realizacjach funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, które już usłyszały zarzuty.
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w ostatnim tygodniu zatrzymali dwie osoby podejrzane o handel produktami leczniczymi bez wymaganych zezwoleń. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcy nie posiadali pozwolenia na dopuszczenie do obrotu leków na potencję i tabletek wczesnoporonnych. Okazało się, że ogłoszenia o sprzedaży takich produktów, znajdowały się na jednym z portali internetowych. Zabezpieczone tabletki były ukryte w pomieszczeniach mieszkalnych i sklepie.

W tych dwóch sprawach dwie osoby zostały zatrzymane. Po zebraniu materiału dowodowego, 60-letni Zbigniew G. i 56-letni Jarosław W. usłyszeli zarzuty z ustawy Prawo farmaceutyczne, tj. wprowadzania do obrotu produktów leczniczych bez wymaganych zezwoleń. W trakcie przesłuchania, podejrzani przyznali się. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy!
Kupujmy produkty lecznicze w punktach uprawnionych do ich sprzedaży i posiadających zezwolenie na ich sprzedaż. Każdy produkt leczniczy kupowany nielegalnie może zagrozić naszemu życiu i zdrowiu.
Źródło: policja.pl
zdjecie 978
Kalendarz imprez
sierpień 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
 3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13  14 dk15 dk16
 17  18  19 dk20 dk21  22 dk23
 24  25 dk26 dk27  28  29  30
 31  1  2  3  4  5  6
×