zdjecie 762
zdjecie 762
2018-04-26T12:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Policyjna akcja "Mój rower moje życie" [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
2

Akcja profilaktyczna "Mój rower - moje życie!" ruszyła w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim. Ma ona na celu zwrócenie uwagi wszystkich użytkowników naszych dróg na kwestię bezpieczeństwa rowerzystów jako tzw. Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Ponadto akcja jest także  doskonałą okazją do promowania zdrowego stylu życia i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Ostrołęccy policjanci zainaugurowali na naszym terenie działania pn. „Mój rower – moje życie!”. 20 kwietnia tego typu akcja miała miejsce w miejscowości Zalas gmina Łyse, gdzie dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Ostrołęce zostały rozdane kamizelki odblaskowe dzieciom z miejscowej szkoły. Dzielnicowy z Posterunku Policji w Łysych – asp. Waldemar Gwiazda, wspólnie z kadrą pedagogiczną, zorganizował rajd rowerowy, podczas którego przybliżył zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Zwrócił również uwagę na to, jak ważne są elementy odblaskowe w kształtowaniu bezpieczeństwa na naszych drogach.

Kolejną tego typu akcją był rodzinny rajd rowerowy pn. „Powitanie Wiosny”, zorganizowany 21 kwietnia przez Prezydenta Miasta Ostrołęki - Janusza Kotowskiego oraz Starostę Ostrołęckiego - Stanisława Kubła. W rajdzie mogły wziąć udział osoby w każdym wieku. Jego uczestnikom zostały rozdane kamizelki odblaskowe ufundowane przez organizatorów. Przed wyruszeniem w trasę biegnącą przez Ostrołękę i pobliskie miejscowości w gminie Lelis, sierż. szt. Aneta Waracka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KMP w Ostrołęce przypomniała o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Zwróciła uwagę na konieczność posiadania właściwego oświetlenia i elementów odblaskowych, aby podróż rowerem była bezpieczna. Najmłodsi mieli możliwość zapoznania się z policyjnym radiowozem i sprzętem. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Ostrołęckiej Komendy Policji czuwali nad sprawnym i bezpiecznym przeprowadzeniem rajdu. Pilotowali rowerzystów i zabezpieczali najbardziej ruchliwe skrzyżowania. W rajdzie rowerowym uczestniczyło ponad 200 rowerzystów, którzy przebyli trasę około 25 kilometrów.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17 dk18
 19  20  21  22  23 dk24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×