eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Policyjna akcja w bloku przy Sygietyńskiego. Obezwładniono jednego z mieszkańców

REKLAMA
zdjecie 1179
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

W poniedziałkowy poranek w jednym z bloków przy ulicy Sygietyńskiego ostrołęcka policja przeprowadziła błyskawiczną akcję polegająca na zatrzymaniu niebezpiecznego mężczyzny.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 25 kwietnia około godziny 6:00 w jednym z bloków przy ulicy Sygietyńskiego. Uzbrojeni policjanci sforsowali drzwi do mieszkania, w którym przebywał wytypowany do zatrzymania mężczyzna. Policyjne ustalenia wskazywały, że może on być niebezpieczny, stąd też do działań przystąpiła specjalna grupa.

Po kilkudziesięciu sekundach mężczyzna został obezwładniony i przetransportowany do ostrołęckiej komendy policji, gdzie wykonywane z nim były dalsze czynności procesowe.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Nieetatowa grupa realizacyjna powstała w strukturach Komendy Miejskiej w Ostrołęce w ubiegłym roku. Została ona powołana, m.in. do zatrzymywania niebezpiecznych osób. W jej skład wchodzą doświadczeni funkcjonariusze. Kandydatów do powstałej grupy poszukiwano wśród instruktorów policyjnych z zakresu taktyk i technik interwencji oraz strzelań policyjnych, a także pośród funkcjonariuszy uprawiających różnego rodzaju dyscypliny sportowe. Funkcjonariusze z ostrołęckiej grupy na co dzień profesjonalnie uprawiają od wielu lat: karate, mma i boks.

Poza tym członkowie grupy podlegają szczególnym szkoleniom specjalistycznym w zakresie, m.in. taktyk i technik interwencyjnych. Już na etapie planowania grupy realizacyjnej zdawano sobie sprawę, że aby była ona skuteczna oprócz wysokich umiejętności jej członków musi być także dobrze wyposażona.

Dlatego policjanci zostali doposażeni, m.in. nowoczesną broń długą, kamerę termowizyjną, kamizelki kuloodporne, broń krótką o zwiększonej sile ognia, hełmy, a także specjalistyczne wyposażenie techniczne.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×