eOstroleka.pl
Region,

Policyjny pościg i strzały na ulicach Łomży [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 933
zdjecie 933
Policjanci oddali strzały w kierunku samochodu przebijając jedną z oponPolicjanci oddali strzały w kierunku samochodu przebijając jedną z opon
REKLAMA

Policjanci z Łomży zatrzymali w pościgu 34-letniego kierowcę BMW. W jego pojeździe funkcjonariusze odnaleźli kontrabandę.

Do zdarzenia doszło w piątek (04.10) przed południem. Z ustaleń łomżyńskich policjantów wynikało, że w samochodzie bmw mogą przewożone nielegalne papierosy. Mundurowi podjęli próbę zatrzymania samochodu do kontroli drogowej, jednak kierowca zignorował dawane przez policjantów sygnały i zaczął uciekać.

Policjanci natychmiast  ruszyli za nim. Przy podjętej próbie zablokowania drogi kierowca gwałtownie ruszył w stronę mundurowych próbując ich rozjechać. Wówczas policjanci oddali strzały w kierunku samochodu, przebijając jedną z opon. Mężczyzna pomimo to kontynuował ucieczkę.  Kierowca, jak się potem okazało, 34-letni mieszkaniec powiatu żarskiego (woj. lubuskie), kluczył ulicami Łomży próbując uciec ścigającym go funkcjonariuszom. Łamał przy tym wszelkie zasady ruchu drogowego. Wjeżdżał na skrzyżowania na czerwonym świetle, a na rondzie jechał pod prąd. Poruszając się zygzakiem, starał się uniemożliwić policjantom wyprzedzenie go.

Gdy wyjechał z miasta, w miejscowości Kupiski Stare tuż za Łomżą, mundurowi zablokowali mu drogę. 34-latek nie mogąc dalej jechać, porzucił pojazd i próbował uciec pieszo. Reakcja łomżyńskich policjantów była natychmiastowa. Po krótkim pościgu funkcjonariusze obezwładnili i zatrzymali zbiega, który został przewieziony do jednostki Policji. Okazało się, że wcześniejsze podejrzenia policjantów były uzasadnione. W samochodzie, którym uciekał 34-latek mundurowi odnaleźli pokaźnych rozmiarów kontrabandę. Policjanci zabezpieczyli auto i jego zawartość. Teraz wyjaśniają okoliczności zdarzenia i przeliczają przejęte papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Źródło: www.podlaska.policja.gov.pl
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×