eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Policyjny pościg w gminie Baranowo. Pijany kierowca daleko nie zajechał

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
fot. KMP Ostrołękafot. KMP Ostrołęka
REKLAMA

Wczoraj późnym wieczorem na terenie gm. Baranowo policjanci z miejscowego posterunku policji patrolując radiowozem oznakowanym teren gminy zauważyli osobowe renault, którego styl jazdy wskazywał na to, że jego kierowca może być pijany. Pojazd nie był w stanie utrzymać toru jazdy. Kierowca został zatrzymany, ale po policyjnym pościgu.

W związku ze stylem jazdy kierowcy funkcjonariusze podjęli decyzję o kontroli pojazdu i sprawdzeniu trzeźwości kierowcy. W tym celu włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące kierowcy zatrzymanie pojazdu, jednak ten je zignorował, skręcił w boczną drogę i zaczął uciekać w kierunku wsi Wierzchowizna.

Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Kierowca renault podczas ucieczki jechał całą szerokością jezdni i nie stosował się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Po około 1,5 kilometrowym pościgu pojazd został zatrzymany. Za jego kierownicą siedział 24 -mieszkaniec powiatu przasnyskiego, przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad półtora promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy.

Uciekinier został osadzony w policyjnym areszcie, gdzie po wytrzeźwieniu będą z nim wykonywane dalsze czynności, a w najbliższym czasie odpowie za swoje bezmyślne zachowanie przed sądem.

- Jeszcze raz przypominamy, że po zmianie przepisów zgodnie z art. 178b kodeksu karnego niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat pięciu. Dodatkowo wobec takiej osoby sąd obligatoryjnie orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, nawet na piętnaście lat. Informujemy, że ostrołęccy policjanci w stosunku do tak nieodpowiedzialnych kierowców za każdym razem będą działali zdecydowanie - mówi kom. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×