2021-12-14T11:35:07+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Policyjny pościg za pijanym desperatem. 38-latek groził, że się zabije

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
13

Nieoczekiwany obrót przybrały zdarzenia związane z akcją poszukiwawczą za 38-letnim mieszkańcem Ostrołęki, którego zaginięcie zgłosiła w miniony weekend jego żona. Mężczyzna groził, że się zabije, a gdy zauważył, że policjanci chcą zatrzymać jego auto do kontroli, zaczął uciekać. Skończyło się na policyjnym pościgu ulicami Ostrołęki.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór, 11 grudnia. Wtedy to dyżurny ostrołęckich policjantów odebrał niepokojące zgłoszenie od mieszkanki naszego miasta.

Kobieta poinformowała, że obawia się o życie swojego męża. Z przekazanych informacji wynikało, że z uwagi na stan zdrowia mężczyzny należy go pilnie odnaleźć. 38-latek miał odjechać z domu autem. Po odebraniu zgłoszenia w działania poszukiwawcze zaangażowały się niemal wszystkie policyjne patrole. Informacja wraz z danymi pojazdu i rysopisem trafiła do wszystkich policjantów pełniących w tym czasie służbę na terenie miasta, jak i powiatu. Przekazano ją również do jednostek ościennych.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wywiadowcy z ostrołęckiej patrolówki zaledwie po 10 minutach od zgłoszenia namierzyli poszukiwany pojazd. Mundurowi podjęli próbę zatrzymania auta. Jednak kierowca nie stosował się do wyraźnych sygnałów obligujących go do zatrzymania.

Mężczyzna zwolnił, a następnie przyspieszył popełniając w trakcie ucieczki wykroczenia w ruchu drogowym. Po kilkuset metrach pościgu na jednej z bocznych ulic porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Jednak już po kilkunastu metrach pościgu został zatrzymany przez interweniujących policjantów. Podczas obezwładniania stawiał czyny opór, szarpał się i nie chciał wykonywać poleceń funkcjonariuszy. Czuć od niego było wyraźnie alkohol. 38-letni mieszkaniec Ostrołęki miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

- dodaje kom. Żerański.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj zostały mu przedstawione zarzuty dotyczące jazdy w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymaniu się do policyjnej kontroli. Niebawem odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×