zdjecie 2017
zdjecie 2017
zdjecie 2017
2020-03-21T17:30:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Polityka w czasach epidemii. Radni z Ostrołęki zdają egzamin z odpowiedzialności

REKLAMA
Screen z transmisji sesji rady miasta 16.03.2020Screen z transmisji sesji rady miasta 16.03.2020
REKLAMA
5
4
33

W Polsce obowiązuje od wczoraj stan epidemii. To trudny czas, ale budujące jest to, że egzamin z odpowiedzialności zdaje ostrołęcka rada miasta. Radni swoimi głosami przekazali 750 tysięcy złotych dla szpitala, włączyli się do akcji #ZostańWDomu, a jeden z nich zdecydował nawet o przekazanie diety szpitalowi.

SPRAWNE OBRADY I JEDNOGŁOŚNOŚĆ

16 marca, sesja rady miasta Ostrołęki. Radni spotkali się po to, by podjąć jedną, ale za to niezwykle ważną decyzję - o przekazaniu 750 tysięcy złotych dla Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce na walkę z koronawirusem. Sprawa jest poważna, więc i radni podchodzą do tematu odpowiedzialnie. Dyskusje nie przeciągają się, a każdy mówi krótko i na temat. Kiedy jednak jeden z radnych "przeciągnął" swoją wypowiedź, do akcji wkroczył Wojciech Zarzycki.

- Bym jednak nie zachęcał do takiej dyskusji, bo to niełatwy czas dla nas, dla ostrołęczan, dla rodaków w naszym kraju, jak i za granicą. Byśmy podjęli tę uchwalę i apelowałbym, żeby skracać te wypowiedzi, żebyśmy mogli podjąć tę uchwałę i skierować środki na jakie nas stać - powiedział przewodniczący rady miasta.

Ostatecznie po 33 minutach obrady zakończyły się, co jest dość sprawnym wynikiem (przykładowo, sesja w Myszyńcu, gdzie nie było kworum, zakończyła się po 46 minutach). A w dodatku radni wykazali się solidarnością, ponad podziałami głosując nad przekazaniem funduszy szpitalowi.

Warto podkreślić, że radni siedzieli w bezpiecznych odległościach od siebie, co obrazuje tytułowe zdjęcie.

#ZOSTAŃWDOMU

Spory odzew w całej Polsce wzbudziła akcja #ZostańWDomu. Sportowcy, aktorzy, ludzie biznesu czy celebryci z pierwszych stron plotkarskich mediów zachęcali do tego, by w trakcie epidemii koronawirusa zostać w domu i oganiczyć wyjścia, które nie są konieczne, po to by chronić siebie i innych.

W Ostrołęce do tej akcji dołączyli także radni Paweł Niewiadomski i Jakub Frydryk. Pokazali oni, że w domu też można ciekawie spędzić czas, np. czytając zaległe książki czy przeglądając stare fotografie.

DIETA DLA SZPITALA

Na inny pomysł wpadł radny Mariusz Łuba. Postanowił przekazać dietę radnego dla Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce.

- Sytuacja, z jaką przychodzi nam się zmierzyć jest bardzo trudna. Niesie ona wiele niewiadomych. Jednak nie raz pokazaliśmy, że w trudnych sytuacjach potrafimy łączyć siły, pokazując jaką jesteśmy fantastyczną ostrołęcką drużyną. W tej nierównej walce, jako radny, rozpoczynam akcję #przekazujędietęradnego Dziś Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce im. dra Józefa Psarskiego ma niewielkie zapasy środków ochrony osobistej dla personelu. Zróbmy realnie coś, co zwiększy bezpieczeństwo nas wszystkich. Dlatego zdecydowałem, że #przekazujędietę w Ostrołęce - napisał na Facebooku radny Mariusz Łuba.

REKLAMA
zdjecie 2017

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×