eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Półkolonie z OSM I TPD: Intensywny tydzień pełen atrakcji [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4508
zdjecie 4508
fot. OSMfot. OSM
REKLAMA
zdjecie 4508
Z całą pewnością uczestnicy półkolonii zorganizowanych przez Ostrołęcką Spółdzielnię Mieszkaniową oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci na nudę narzekać nie mogą. Za sobą mają pierwszy, pełen atrakcji i wrażeń tydzień.

Półkolonie odbywają się w Klubie Lokator działającym przy OSM. Dzieci uczestniczyły m.in. w zajęciach z instruktorem pływania w Parku Wodnym Aquarium, gdzie także uczyły się gry w kręgle. W ramach poranków filmowych w kinie Jantar obejrzały film pt. „Surilla”, który był później tematem konkursu plastycznego. Przeprowadzono również spartakiadę sportową z podziałem na grupy wiekowe.

W pierwszym tygodniu uczestników półkolonii odwiedziła twórczyni ludowa, Czesława Lewandowska. W trakcie spotkania dzieci mogły nauczyć się, jak wykonać kwiaty z bibuły czy bransoletki z włóczki. Odbyło się też spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci miały możliwość przekonać się, jak to jest prowadzić skuter na symulatorze jazdy, jak również skorzystać z bezpłatnego oznakowania rowerów. Ponadto dyrektor WORD w Ostrołęce, Dariusz Mierzejewski wraz z KMP zorganizowali rowerowy tor przeszkód oraz przeprowadzili test wiedzy o ruchu drogowym. Zwycięzca otrzymał rower górski.

Uczestnicy półkolonii mają zapewnioną wykwalifikowaną opiekę, a także II śniadanie (słodkie bułeczki + herbatka) oraz obiad w restauracji Nemo. Pobyt na półkoloniach jest bezpłatny.

Kalendarz imprez
wrzesień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1  2 dk3 dk4  5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×