zdjecie 8142
zdjecie 8142
2018-07-16T14:54:54+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Półkolonie z Ostrołęcką Spółdzielnią Mieszkaniową [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. OSMfot. OSM
REKLAMA
0
0
0

Dobiegł końca pierwszy turnus półkolonii zorganizowanych dla dzieci przez Ostrołęcką Spółdzielnię Mieszkaniową.

Dzieci uczestniczące w półkoloniach codziennie mają zapewnione II śniadania oraz obiady w restauracji Nemo w Aquaparku. Pod okiem wykwalifikowanej kadry organizowane są codziennie różnego rodzaju zajęcia na sali czy na świeżym powietrzu. Wiele wakacyjnych dni miało charakter edukacyjny, należały do nich spotkania m.in. w Nadleśnictwie czy w gmachu Komendy Miejskiej Policji. W ramach edukacji prozdrowotnej odbyły się warsztaty o zdrowym odżywianiu i spotkanie z dietetykiem.

Największą jednak frajdą dla dzieci było spotkanie z grupą Kurpsie Flying Team, która zainteresowała wszystkich swoją pasją – paralotniarstwem. Specjaliści zapoznali dzieci z tajnikami dość ekstremalnego sportu, a każde dziecko mogło wsiąść do paralotni i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Goście wywarli ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach.

Nie zabrakło również wyjścia do kina, w ramach wakacyjnych poranków filmowych organizowanych przez Ostrołęckie Centrum Kultury, warsztatów plastycznych, spotkania z alpakami, zajęć w szkole językowej, spotkania z sportowcami z UKMS „Trójka Ostrołęka” mistrzem wschodnich sztuk walki, czworonożnymi podopiecznymi ze schroniska „Canis” w Kruszewie, wizyty w Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

Dużą niespodzianką była również wycieczka autokarowa do Grajewa gdzie młodzi ludzie zwiedzali Muzeum Mleka. Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie jest obiektem multimedialnym i atrakcyjnym zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Każdy element wystawy został zaprojektowany tak, by z jednej strony umożliwiał pozyskanie wiedzy, z drugiej – dawał zabawę dzieciom i rodzicom.

Pierwszy turnus tegorocznych półkolonii zakończył się zabawą taneczną połączoną z karaoke. Tego dnia dzieci otrzymały nagrody i dyplomy za aktywny udział w półkolonii, wręczone przez przedstawiciela Zarządu Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×