2018-12-28T09:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Polska Stajenka w Publicznej Szkole Podstawowej w Wykrocie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
REKLAMA
0
0
0

W niedzielę, 23 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Wykrocie zaprosili swoich rodziców, opiekunów i mieszkańców okolicznych wsi na bożonarodzeniowe jasełka. Tegoroczne przedstawienie opowiadające o narodzinach Jezusa miało wyjątkowy charakter. Jasełka nawiązywały bowiem do przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Polska Stajenka” czyli jasełka wigilijne przygotowane przez uczniów szkoły w Wykrocie, to połączenie polskiej teraźniejszości z biblijną historią zbawienia. To widowisko religijno-patriotyczne miało szczególną wymowę, bowiem wpisało się ono w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W Jasełkach ukazany został głęboki patriotyzm i przywiązania do ziemi, do Polski i do wiary Kurpiów. Pojawiła się również postać - symbol Polski, która Matce Bożej przekazała swój płaszcz czerwony z białym orłem, prosząc ją o opiekę nad naszą Ojczyzną.

W przedstawienie zostali zaangażowani uczniowie odtwarzający rolę: Marii, Józefa, aniołków, małych pastuszków w strojach kurpiowskich, Trzech Króli a także dorośli w strojach regionalnych, którzy swoim występem oddali hołd nowo narodzonemu Jezusowi.

Jak co roku scenariusz Jasełek przygotowała Elżbieta Bożena Gwiazda, przy wsparciu  Małgorzaty Parzych. Na zakończenie dyrektor szkoły Mirosława Grzegorczyk podziękowała widzom za tak liczne przybycie oraz gościom za wspólne przeżywanie Narodzenia Pańskiego: ks. proboszczowi Zbigniewowi Jaroszewskiemu, organiście Witoldowi, radnemu wsi Wykrot Stanisławowi Grudziądz. Podziękowania otrzymali również wszyscy występujący, za piękny pokaz mający niepowtarzalny charakter i nastrój a także rada pedagogiczna za wszelką pomoc przy zorganizowaniu widowiska.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2