2019-02-06T11:25:39+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Półzimowska w Ostrołeckiej Spółdzielni Mieszkaniowej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
0
0
1

Jak co roku w okresie ferii zimowych Ostrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa zorganizowała półzimowiska dla dzieci . Podczas pierwszego turnusu dzieci odwiedziły Studio Fotograficzne "Mechanik". Dla wielu uczestników wizyta w profesjonalnym Studio była pierwszym zetknięciem się z aparatem fotograficznym.

Nie lada gratką i dobrą zabawą były również warsztaty Carvingu - czyli fantazyjnego rzeźbienia w owocach i warzywach, prowadzonego przez pasjonata tej dziedziny – Pana Łukasza. Na warsztaty zostały zaproszone dzieci z dwóch świetlic środowiskowych Zespołu Placówek Wsparcia Dziennego w Ostrołęce - „Słodziaki" i „Elfy". Zabawa była znakomita a wyrzeźbione z ananasa pawie, delfiny z banana, koguty z jabłka, róże z rzodkiewki były znakomitą przekąską na poobiedni deser.

Wielka niespodzianka czekała na miłośników klocków Lego. Warsztaty przeprowadzone przez Panie z BRIKS 4 KIDZ to znakomicie spędzony czas na nauce, zabawie i budowaniu z klocków Lego swoich wymarzonych postaci. Zajęcia uczestnikom bardzo się podobały i wywarły pozytywne wrażenie.

Bardzo dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się wizyta ratowników z Grupy Ratowniczej „Nadzieja", która niesie pomoc w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Podczas spotkania dzieci mogły wysłuchać z ust ratowników najważniejszych wskazówek, które są niezbędne przy udzielaniu pierwszej pomocy oraz nauczyć się praktycznie jak wykonywać sztuczne oddychanie.

Ostatniego dnia I turnusu wizytę jego uczestnikom złożył Pan Marek Będźkowski – Szef Ostrołęckiej Grupy MORS-ów, biegacz, człowiek o wielu pasjach, który swoimi opowieściami, przygotowaną prezentacją wręcz zaczarował wszystkich słuchaczy. W trakcie spotkania szczególnie podkreślał jak ważną rolę odgrywa w życiu każdego dbanie o szeroko pojęte bezpieczeństwo i właściwe odżywianie.

Oprócz warsztatów, spotkań z ciekawymi osobami, czas dzieciom wypełniło także wyjście do sali zabaw "URWIS", na basen, kręgle  a także do kina. Na zakończenie pierwszego turnusu został zorganizowany bal karnawałowy. Tańce i muzyka rozbrzmiewała w Świetlicy. Kiedy już przyszedł czas pożegnania dzieci otrzymały dyplomy i zasłużone upominki od organizatorów półkolonii.
Rozpoczął się już drugi turnus, podczas którego na uczestników czeka także nie mniej atrakcji, niespodzianek i wyjątkowych gości co w zeszłym turnusie.


REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×