zdjecie 6098
2019-02-06T11:25:39+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Półzimowska w Ostrołeckiej Spółdzielni Mieszkaniowej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
0
0
1

Jak co roku w okresie ferii zimowych Ostrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa zorganizowała półzimowiska dla dzieci . Podczas pierwszego turnusu dzieci odwiedziły Studio Fotograficzne "Mechanik". Dla wielu uczestników wizyta w profesjonalnym Studio była pierwszym zetknięciem się z aparatem fotograficznym.

Nie lada gratką i dobrą zabawą były również warsztaty Carvingu - czyli fantazyjnego rzeźbienia w owocach i warzywach, prowadzonego przez pasjonata tej dziedziny – Pana Łukasza. Na warsztaty zostały zaproszone dzieci z dwóch świetlic środowiskowych Zespołu Placówek Wsparcia Dziennego w Ostrołęce - „Słodziaki" i „Elfy". Zabawa była znakomita a wyrzeźbione z ananasa pawie, delfiny z banana, koguty z jabłka, róże z rzodkiewki były znakomitą przekąską na poobiedni deser.

Wielka niespodzianka czekała na miłośników klocków Lego. Warsztaty przeprowadzone przez Panie z BRIKS 4 KIDZ to znakomicie spędzony czas na nauce, zabawie i budowaniu z klocków Lego swoich wymarzonych postaci. Zajęcia uczestnikom bardzo się podobały i wywarły pozytywne wrażenie.

Bardzo dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się wizyta ratowników z Grupy Ratowniczej „Nadzieja", która niesie pomoc w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Podczas spotkania dzieci mogły wysłuchać z ust ratowników najważniejszych wskazówek, które są niezbędne przy udzielaniu pierwszej pomocy oraz nauczyć się praktycznie jak wykonywać sztuczne oddychanie.

Ostatniego dnia I turnusu wizytę jego uczestnikom złożył Pan Marek Będźkowski – Szef Ostrołęckiej Grupy MORS-ów, biegacz, człowiek o wielu pasjach, który swoimi opowieściami, przygotowaną prezentacją wręcz zaczarował wszystkich słuchaczy. W trakcie spotkania szczególnie podkreślał jak ważną rolę odgrywa w życiu każdego dbanie o szeroko pojęte bezpieczeństwo i właściwe odżywianie.

Oprócz warsztatów, spotkań z ciekawymi osobami, czas dzieciom wypełniło także wyjście do sali zabaw "URWIS", na basen, kręgle  a także do kina. Na zakończenie pierwszego turnusu został zorganizowany bal karnawałowy. Tańce i muzyka rozbrzmiewała w Świetlicy. Kiedy już przyszedł czas pożegnania dzieci otrzymały dyplomy i zasłużone upominki od organizatorów półkolonii.
Rozpoczął się już drugi turnus, podczas którego na uczestników czeka także nie mniej atrakcji, niespodzianek i wyjątkowych gości co w zeszłym turnusie.


Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Barbara, 17:28 07-02-2019,   -
Jeżeli cieszy to dzieciaków to niech się bawią nasi mali lokatorzy .
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
grudzień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  1  2  3  4  5  6
dk7  8  9  10  11  12  13
dk14  15  16  17  18  19  20
dk21  22  23  24  25  26  27
dk28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 6098