eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Pomoc humanitarna dla zalanych miast i wsi Ukrainy [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1901
REKLAMA

Już po raz trzeci Miasto Ostrołęka zorganizowało pomoc humanitarną mającą na celu wsparcie osób dotkniętych skutkami tragicznej powodzi po wysadzeniu tamy na Dnieprze w Ukrainie.

Transport wyruszył z Ostrołęki w dniu 30 czerwca. Zakupiliśmy produkty spożywcze, przemysłowe, wodę, środki chemiczne oraz leki. Podczas prowadzonej zbiórki w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz 15 Ostrołęckiej Drużyny Harcerskiej "Granica" mieszkańcy miasta przekazali żywność i wodę. Dzięki Waszej hojności i wspólnym wysiłkom udało nam się zorganizować pomoc na większą skalę, wesprzeć naszych sąsiadów.
- informuje UM Ostrołęki

Po wysadzeniu tamy na Dnieprze nastąpił kryzys sanitarny spowodowany ograniczonym dostępem do bezpiecznej wody i zwiększonym ryzykiem chorób przenoszonych przez skażoną wodę. Dlatego też dzięki współpracy z Ostrołęckim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji zostały zakupione bardzo wydajne tabletki do dezynfekcji sieci wodociągowych, filtrów studni głębinowych i zbiorników wody pitnej. Substancje te doskonale sprawdzają się w uzdatnianiu wody do spożycia, przede wszystkim poprzez usuwanie zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Zakupione środki pozwolą na oczyszczenie ok. 100 tys. m3 wody.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Wasza solidarność i gotowość do pomocy drugiemu człowiekowi są niezwykłe i niewątpliwie przynoszą ulgę i nadzieję tym, którzy stracili tak wiele. Za pomoc w transporcie serdecznie dziękujemy Ostrołęckiej Firmie MKW Suchecki.
- czytamy w komunikacie Urzędu Miasta
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×