zdjecie 8795
2018-10-27T15:32:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Pomóżcie spowolnić raka i przedłużyć życie! Pan Tadeusz z Ostrołęki potrzebuje pomocy

REKLAMA
REKLAMA
4
0
12

Ledwo co sukcesem zakończyła się zbiórka na leczenie ostrołęczanki Karoliny, a naszej pomocy potrzebuje kolejny mieszkaniec naszego miasta. Tym razem o pomoc prosi pan Tadeusz Kęszczyk. Do zebrania jest ponownie 50 tysięcy złotych - te środki mogą pozwolić panu Tadeuszowi na normalne życie.

Tak swoją historię opisuje Tadeusz Kęszczyk z Ostrołęki:

Mam na imię Tadeusz, w styczniu tego roku skończyłem 60 lat i walczę z rakiem anaplastycznym tarczycy, prawdopodobnie płaskonabłonkowym. Dlaczego prawdopodobnie? Bo tak pisze w kartach informacyjnych z leczenia szpitalnego.

Pod koniec listopada 2017 roku wyczułem na szyi guzek wielkości małego paznokcia, a 11 grudnia, na trzy dni przed narodzinami wnuka, wynik biopsji dał diagnozę: rak anaplastyczny kat. VI wg Bethesda. 4 stycznia 2018 r. kolejna biopsja i potwierdzenie choroby. W Dzień Dziadka miałem operację - usunięcie lewego płata tarczycy z węzłami chłonnymi. Niestety nowotwór uszkodził mi struny głosowe i mówię tylko szeptem.
22 lutego po otrzymaniu wyniku badania histopatologicznego zostałem skierowany na radioterapię, ale jej nie otrzymałem - pod koniec lutego pojawił się nowy guz. Skierowano mnie na kolejne badanie tym razem PET, po który na drugi dzień dostałem telefon, że będę poddany chemioterapii z powodu dużej ilości guzków. Od marca jestem leczony  chemioterapią. Przyjąłem już 22 kursy chemioterapii, a guzy nadal rosną. Bardzo boli szyja i bark, jestem na silnych lekach przeciwbólowych.

Przed chorobą pracowałem jako spawacz w zakładzie produkującym węzły ciepłownicze. Bardzo lubiłem spawać, spełniałem się w tej pracy. Moją drugą pasją jest działka ogrodnicza i praca na działce. Niestety te pasje stały się teraz tylko wspomnieniem. Brakuje mi siły, żeby chodzić, a ból nie pozwala na pracę. Mam żonę, dwie córki i czterech ukochanych wnuczków. Chciałbym jeszcze trochę pożyć, nacieszyć się wnukami, popatrzeć jak rosną....

Potrzebuję środków na leczenie, środki opatrunkowe, dojazdy na leczenie i konsultacje. Chciałbym znaleźć lekarza, który podjąłby się leczenia lekiem niedostępnym w Polsce o nazwie Lenvatinib dopuszczony do leczenia w Japonii, USA i Unii Europejskiej, który został zatwierdzony do leczenia raka anaplastycznego tarczycy ATC. Jest to rzadki rak, bardzo szybki i agresywny, związany z najwyższą śmiertelnością, a ja tak bardzo pragnę jeszcze choć trochę pożyć.


Jak pomóc panu Tadeuszowi?

Darowizny na rzecz leczenia Tadeusza można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie na stronie alivia.org.pl. Wesprzyjmy tę zbiórkę!

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12  13  14  15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×