zdjecie 4498
zdjecie 4498
2019-01-21T16:10:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Pomóżmy Klarze w wyjeździe na turnusy rehabilitacyjne! Trwa zbiórka funduszy

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. pomagam.pl
REKLAMA
2
0
1

Dwanaście tysięcy złotych - tyle potrzeba, by sfinansować dwa turnusy rehabilitacyjne małej Klary z Ostrołęki. Koszty przekraczają możliwości rodziców, a taki wyjazd to dla dziewczynki wielka pomoc w walce z chorobą. Pomóżmy!

- Klara urodziła się z najrzadszą wadą cewy nerwowej w postaci przepukliny oponowej potylicznej. Jej konsekwencją jest wodogłowie, zespół Arnolda-Chiariego, nieprawidłowa budowa śródmóżdża wraz ze zmniejszoną objętością istoty białej. Jej rozwój psycho-ruchowy, podobnie jak mowa, są opóźnione. Ma obniżone napięcie mięśniowe oraz zaburzenia integracji sensorycznej, wadę wzroku. 4 miesiące temu do obciążenia neurologicznego dołączyły całościowe zaburzenia rozwoju w postaci autyzmu dziecięcego. Tak w skrócie brzmi medyczne nazewnictwo. Za nim stoi niesamowicie pogodna Dziewczynka, po której na pierwszy rzut oka nie widać obciążenia - czytamy w opisie zbiórki w serwisie pomagam.pl.

Zbiórka prowadzona jest na sfinansowanie turnusów rehabilitacyjnych. Ich koszt to łącznie 12 tysięcy złotych. Nie raz pokazaliśmy, że udało się zebrać większe kwoty, pomóżmy i tym razem!

- Z końcem zeszłego roku pierwszy raz pozwoliłam sobie na myśl o specjalistycznych turnusach rehabilitacyjnych w Zabajce 2. I choć byłam święcie przekonana, że w tym roku już miejsc nie będzie to jednak udało się zapisać Klarę na dwa terminy - w kwietniu startując z pakietem podstawowym oraz we wrześniu już ukierunkowany na spektrum autyzmu.  Dla Klary to ogromna szansa zwłaszcza, że wczesne diagnozy dają nam spore możliwości na usamodzielnienie w przyszłości naszej córci. Koszta każdego turnusu to ok. 6000zł. I choć na co dzień radzimy sobie to koszt obu turnusów przewyższa nasze możliwości oraz zdolność kredytową. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc w rozruszaniu Klary, aby mimo ograniczeń mogła czerpać z życia pełnymi garściami. Jeszcze bardziej niż teraz - pisze pani Daria.

My także dołączamy do apelu o pomoc dla małej Klary. Zachęcamy Was do wpłat i udostępniania tej informacji. Wpłacać pieniądze można tutaj.

Więcej informacji o Klarze przeczytać możecie na tej facebookowej stronie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×