2018-08-28T18:07:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 1 100%
Ostrołęka,

Pomóżmy pani Annie. Trwa zbiórka funduszy na operację, która może ulżyć jej w cierpieniu!

REKLAMA
REKLAMA
1
0
1
Najlepszy komentarz
~e, 08:11 29-08-2018,   0%
szkoda że nie można wpłacać za pomocą sms
odpowiedz   •   oceń :  
W serwisie pomagam.pl znaleźć można zbiórkę pieniędzy na operację endometriozy u pani Anny z Ostrołęki. Po ostatnim sukcesie zbiórki na leczenie Klaudii z Wachu, mamy okazję ponownie wykazać się i ulżyć w cierpieniu. A to przecież najpiękniejszy gest, jaki możemy wykonać w kierunku drugiego człowieka.

Na stronie pomagam.pl pani Anna szczegółowo opisuje swoją chorobę.

- Endometrioza to podstępna choroba. Atakuje w najmniej oczekiwanym momencie. Endometrioza to endometrium wyściółki macicy, który objawia się w innych miejscach - poza jamą macicy. Powstają nacieki endometrialne, guzy, torbiele a w konsekwencji zrosty, unieruchomione narządy wewnętrzne... U mnie choroba objawia się przewlekłym bólem - wyjaśnia. Jak dodaje w opisie zbiórki, próbowała już różnych metod leczenia, w tym zabiegów chirurgicznych.

- Niestety operacje są niewystarczające, ostatnią miałam w marcu 2016 roku, podczas zabiegu straciłam lewy jajowód. Bóle po zabiegu były mniejsze ale nie zniknęły. Choroba skutecznie wpłynęła na moje życie codzienne, dolegliwości bólowe wyłączyły mnie na ponad 2 lata z życia zawodowego. Mimo moich wysiłków, w wyniku silnych stresów związanych z problemami finansowymi i nie tylko, choroba ponownie zaatakowała - dodaje.

Pani Annie można ulżyć w cierpieniu. Szansą jest operacja w niemieckim Dortmundzie. Jest to jednak kosztowna sprawa - operacja kosztuje aż 20 tysięcy złotych.

- Moją szansą jest operacja przeprowadzona na najlepszym poziomie, w klinice Miracolo w Niemczech w Dortmundzie. Pracuje tam lekarz, Polak dr Jan Olek, który specjalizuje się w usuwaniu endometriozy m.in. za pomocą noża plazmowego. W Polsce lekarze nie stosują noża plazmowego. Poznałam wiele pacjentek, które z Polski jeżdżą do tej kliniki i szczęśliwie, wracają do życia po przeprowadzonych tam operacjach. Jest jedno ALE - koszt operacji za granicą to ok 20 000zł. NFZ nie refunduje operacji. Nie mam możliwości wyprowadzenia się za granicę aby podjąć pracę oraz skorzystać z operacji na tamtejszą kasę chorych. Nie mam też możliwości zaciągnięcia kredytu, gdyż już posiadam tego typu obciążenia finansowe. Dla mojej rodziny jest to kwota nieosiągalna - pisze pani Anna, zwracając się z prośbą o pomoc w serwisie pomagam.pl.

Jakie są marzenia pani Anny? - Moim marzeniem jest normalne życie. Możliwość pracy zawodowej, pomaganie innym, chorym kobietom. Kładzenie się spać bez bólu i strachu o życie. Budzenie się o poranku bez obaw, że nie stać mnie na leczenie i myśli, że w brzuchu noszę bombę zegarową, która może w każdej chwili wybuchnąć zagrażając mojemu życiu - czytamy.

W chwili obecnej zebrano 7 437  zł z potrzebnych 20 000 zł. Ostatnio mieliśmy przykład TEJ zbiórki, gdzie błyskawicznie udało się uzbierać 70 tysięcy złotych, także dzięki naszym czytelnikom. Oby tym razem było podobnie! Więcej o sytuacji pani Anny przeczytasz w serwisie chcemybycrodzicami.pl.

KLIKNIJ TUTAJ i pomóż pani Annie!

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~e, 08:11 29-08-2018,   0%
szkoda że nie można wpłacać za pomocą sms
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30