zdjecie 7109
2018-08-28T18:07:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Pomóżmy pani Annie. Trwa zbiórka funduszy na operację, która może ulżyć jej w cierpieniu!

REKLAMA
REKLAMA
1
0
1

W serwisie pomagam.pl znaleźć można zbiórkę pieniędzy na operację endometriozy u pani Anny z Ostrołęki. Po ostatnim sukcesie zbiórki na leczenie Klaudii z Wachu, mamy okazję ponownie wykazać się i ulżyć w cierpieniu. A to przecież najpiękniejszy gest, jaki możemy wykonać w kierunku drugiego człowieka.

Na stronie pomagam.pl pani Anna szczegółowo opisuje swoją chorobę.

- Endometrioza to podstępna choroba. Atakuje w najmniej oczekiwanym momencie. Endometrioza to endometrium wyściółki macicy, który objawia się w innych miejscach - poza jamą macicy. Powstają nacieki endometrialne, guzy, torbiele a w konsekwencji zrosty, unieruchomione narządy wewnętrzne... U mnie choroba objawia się przewlekłym bólem - wyjaśnia. Jak dodaje w opisie zbiórki, próbowała już różnych metod leczenia, w tym zabiegów chirurgicznych.

- Niestety operacje są niewystarczające, ostatnią miałam w marcu 2016 roku, podczas zabiegu straciłam lewy jajowód. Bóle po zabiegu były mniejsze ale nie zniknęły. Choroba skutecznie wpłynęła na moje życie codzienne, dolegliwości bólowe wyłączyły mnie na ponad 2 lata z życia zawodowego. Mimo moich wysiłków, w wyniku silnych stresów związanych z problemami finansowymi i nie tylko, choroba ponownie zaatakowała - dodaje.

Pani Annie można ulżyć w cierpieniu. Szansą jest operacja w niemieckim Dortmundzie. Jest to jednak kosztowna sprawa - operacja kosztuje aż 20 tysięcy złotych.

- Moją szansą jest operacja przeprowadzona na najlepszym poziomie, w klinice Miracolo w Niemczech w Dortmundzie. Pracuje tam lekarz, Polak dr Jan Olek, który specjalizuje się w usuwaniu endometriozy m.in. za pomocą noża plazmowego. W Polsce lekarze nie stosują noża plazmowego. Poznałam wiele pacjentek, które z Polski jeżdżą do tej kliniki i szczęśliwie, wracają do życia po przeprowadzonych tam operacjach. Jest jedno ALE - koszt operacji za granicą to ok 20 000zł. NFZ nie refunduje operacji. Nie mam możliwości wyprowadzenia się za granicę aby podjąć pracę oraz skorzystać z operacji na tamtejszą kasę chorych. Nie mam też możliwości zaciągnięcia kredytu, gdyż już posiadam tego typu obciążenia finansowe. Dla mojej rodziny jest to kwota nieosiągalna - pisze pani Anna, zwracając się z prośbą o pomoc w serwisie pomagam.pl.

Jakie są marzenia pani Anny? - Moim marzeniem jest normalne życie. Możliwość pracy zawodowej, pomaganie innym, chorym kobietom. Kładzenie się spać bez bólu i strachu o życie. Budzenie się o poranku bez obaw, że nie stać mnie na leczenie i myśli, że w brzuchu noszę bombę zegarową, która może w każdej chwili wybuchnąć zagrażając mojemu życiu - czytamy.

W chwili obecnej zebrano 7 437  zł z potrzebnych 20 000 zł. Ostatnio mieliśmy przykład TEJ zbiórki, gdzie błyskawicznie udało się uzbierać 70 tysięcy złotych, także dzięki naszym czytelnikom. Oby tym razem było podobnie! Więcej o sytuacji pani Anny przeczytasz w serwisie chcemybycrodzicami.pl.

KLIKNIJ TUTAJ i pomóż pani Annie!

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~e, 08:11 29-08-2018,   0%
szkoda że nie można wpłacać za pomocą sms
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28