eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Ponad pół miliona dla sołectw z powiatu ostrołęckiego

REKLAMA
zdjecie 933
zdjecie 933
REKLAMA

Zakup strojów ludowych dla kurpiowskiego zespołu „Pod Borem” z Zawad, zagospodarowanie centrum miejscowości Lipniki czy budowa placu zabaw w Warmiaku – to tylko niektóre inwestycje w powiecie ostrołęckim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Umowy w tej sprawie podpisali Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska – członkinie zarządu województwa mazowieckiego, Mirosław Augustyniak - radny województwa mazowieckiego oraz beneficjenci.

– Po raz kolejny przekonaliśmy się, że te małe wspólnoty mają znakomite pomysły i dużo energii do ich realizacji, dlatego też cieszę się, że większość z nich zostanie zrealizowana dzięki naszemu wsparciu – mówi Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

W powiecie ostrołęckim wsparcie z samorządu województwa otrzymało 52 sołectwa w 11 gminach – Kadzidło, Lelis, Baranowo, Olszewo - Borki, Goworowo, Rzekuń, Myszyniec, Czarnia, Troszyn oraz Łyse. W ramach programu można było uzyskać maksymalne wsparcie w wysokości 10 tys. zł dla jednego projektu. Każda gmina mogła złożyć do 5 wniosków na 5 różnych zadań, ale sołectwo mogło uzyskać dofinansowanie na realizację jednego zadania.

– To niezwykle istotne wsparcie, które pozwoli zrealizować w prawdzie niewielkie, ale ważne dla mieszkańców inwestycje. Dzięki tym środkom uda się stworzyć m.in. nowe place zabaw czy miejsca, w których mieszkańcy będą mogli spotkać się i zintegrować. Jestem przekonana, że to dobrze zainwestowane pieniądze – mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

– Ponad 11,4 mln zł udało nam się w tym roku wygospodarować dla aż 1178 sołectw z Mazowsza. Dzięki środkom zostaną zmodernizowane świetlice, powstaną miejsca rekreacyjne, a także siłownie i nowe place zabaw. To tylko niektóre wspaniałe pomysły mieszkańców wsi i mniejszych miejscowości, które uda się zrealizować dzięki wsparciu samorządu Mazowsza – podkreśla Mirosław Augustyniak, radny województwa mazowieckiego.

Lista beneficjentów dostępna jest tutaj  (121,98 KB).

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×