zdjecie 5254
2016-09-20T14:12:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Popielarz znów pyta o stary most w Ostrołęce

REKLAMA
REKLAMA

Waldemar Popielarz nie przestaje drążyć tematu starego mostu. Mimo odpowiedzi prezydenta Janusza Kotowskiego na 11 pytań w tej sprawie, radny opozycji zdecydował się wystąpić z kolejną interepelacją, zawierającą inne pytania.

Tym razem polityk Platformy Obywatelskiej złożył aż cztery interpelacje w sprawie starego mostu w Ostrołęce, jaki zamknięty został dla ruchu pojazdów o masie powyżej 3,5 tony. Radny Popielarz w pierwszej z interpelacji zapytał prezydenta o wynik ekspertyzy, jaka była przeprowadzana przez wyspecjalizowaną ekipę. Wynik ten został już jednak opublikowany przez Urząd Miasta, nie jest on korzystny dla właścicieli "cięższych" pojazdów. Stary most pozostanie zamknięty dla ciężarówek.

- Utrzymanie ograniczeń jest niezbędne ze względu na bezpieczeństwo uczestników ruchu, gdyż dalsza, nawet krótkotrwała, eksploatacja pod pełnym obciążeniem może grozić awarią, a nawet katastrofą budowlaną - poinformował nas Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ostrołęki. Przeprawa będzie nadal monitorowana, a co dwa miesiące wykonywane będą bieżące przeglądy stanu konstrukcji mostu, po których podejmowane będą decyzje odnośnie modyfikacji warunków bezpiecznej eksploatacji przeprawy. Jednocześnie Urząd Miasta informuje, że podjęto starania o uruchomienie przeprawy tymczasowej, dostosowanej do obciążenia ciężarowego, która na okres przebudowy starego mostu na Narwi przejęłaby w całości ruch pojazdów w drodze krajowej przez rzekę Narew w Ostrołęce.

Temat wyników ekspertyzy możemy więc uznać za zamknięty, jednak radny Popielarz zwraca się do Janusza Kotowskiego z kolejnymi pytaniami. Dotyczą one przeprawy pontonowej. Waldemar Popielarz chciałby uzyskać informacje o lokalizacji potencjalnej przeprawy pontonowej oraz kosztów poniesionych w wyniku wykonania dróg z obu stron do nowej przeprawy. Ale to nie koniec pytań...

Popielarz nie był usatysfakcjonowany odpowiedziami prezydenta Janusza Kotowskiego na jego pierwszą interpelację. W związku z tym postanowił złożyć wniosek o doprecyzowanie odpowiedzi na pytania dotyczące przeglądów technicznych, działań w kierunku budowy nowego mostu, wykupienia gruntów i wykonania przeglądów pod budowę mostu oraz o potencjalne dofinansowanie unijne z RIT na budowę przeprawy przez Narew. Chciałby także otrzymać informację o stanowisku urzędu marszałkowskiego w sprawie przebudowy starego mostu, jakie miałoby nadejść po spotkaniu, do którego doszło w Urzędzie Miasta. Prezydent Janusz Kotowski na odpowiedź radnemu PO ma 14 dni.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
dk19  20  21  22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×