eOstroleka.pl
Ostrołęka, ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Nie tylko loty pasażerskie. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury stawia na obsługę cargo

REKLAMA
zdjecie 7679
REKLAMA
zdjecie 7679

Lotnisko Olsztyn-Mazury to jedyny międzynarodowy port lotniczy położony w północno-wschodniej Polsce. Od 2016 roku oferuje połączenia pasażerskie na trasach krajowych oraz zagranicznych, a także obsługuje operacje sektora General Aviation, w tym loty biznesowe, szkoleniowe, medyczne i wojskowe. Nowym i rozwijającym się obszarem działalności warmińsko-mazurskiego portu są usługi cargo, czyli transport towarów i poczty.

Uzyskanie przez firmę Warmia i Mazury Sp. z o.o. zarządzającą lotniskiem w Szymanach niezbędnych uprawnień, w tym Certyfikatu Agenta Obsługi Naziemnej (AHAC) oraz Statusu Zarejestrowanego Agenta, pozwoliło na dodanie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury do sieci transportowej RFS (Road Feeder Service) jako tzw. punktu wejścia do bezpiecznego łańcucha dostaw przesyłek lotniczych. Umożliwiło to lokalnym producentom i eksporterom wysyłkę produktów drogą lotniczą poprzez odprawienie i nadanie przesyłek cargo na lotnisku w Szymanach – dzięki czemu stają się one przesyłką lotniczą, nawet jeżeli pierwszą część podróży do najbliższego lotniska hubu np. w Warszawie pokonują na kołach.

W listopadzie ubiegłego roku Port Lotniczy Olsztyn-Mazury nawiązał współpracę z liderem branży handlingowej w Polsce – Welcome Airport Services, opartą na nowatorskiej formule, pozwalającej na włączeniu lotniska do sieci sprzedażowej Welcome Cargo, przy jednoczesnym zachowaniu odrębnej i autonomicznej struktury obsługi naziemnej portu.

Z usług cargo w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury sukcesywnie korzystają lokalni przedsiębiorcy i producenci z sektorów takich jak przemysł rolno-spożywczy, mleczarski, transportowy oraz motoryzacyjny.

- Notujemy duże zainteresowanie lokalnego biznesu usługami cargo dostępnymi w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury. Są to firmy z Warmii i Mazur, ale również z Podlasia i Mazowsza, które widzą potencjał w możliwości szybkiej i bezpiecznej dystrybucji swoich produktów drogą lotniczą, m.in. do Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy USA – mówi Wiktor Wójcik, prezes zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o.

W 2022 roku na lotnisku w Szymanach odprawiono ponad 70 ton towarów cargo o łącznej wartości 6 milionów złotych.

- Jestem przekonany, że wielu przedsiębiorców z Ostrołęki i okolic, jest zainteresowanych rozwojem swojego biznesu. Warto zrobić to w oparciu o transport cargo z Lotniska Olsztyn-Mazury, dlatego zachęcam do kontaktu z naszymi przedstawicielami – dodaje Wójcik.


Więcej informacji o usługach cargo w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury dostępnych jest na stronie mazuryairport.pl/cargo

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×