eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Poruszający spektakl w MŻW. W rolach głównych osadzeni z ZK Przytuły Stare [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

Osadzeni z Zakładu Karnego w Przytułach Starych zaprezentowali w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce spektakl „Grypsy Łukasza Cieplińskiego do żony i syna z celi śmierci". Był to poruszający występ, za który należały się owacje na stojąco.

Przed rozpoczęciem spektaklu przypomniano, że Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Zakład Karny w Przytułach Starych to jednostki, które ze sobą współpracują.

zdjecie 300

- Podpisaliśmy porozumienie o dobrej współpracy. To jest przykład czegoś, co pokazuje, że ludzie mogą się nawzajem ubogacać. Dwie strony, różne instytucje, spróbowaliśmy i będziemy próbować razem działać żeby czynić dobro. Z jednej strony muzeum może coś zaprezentować, przypomnieć bohaterów polskiej historii, a z drugiej strony wiemy też, że Zakład Karny może coś dać z siebie, pięknego, dobrego, podzielić się przeżywaniem wartości istotnym w życiu człowieka - powiedział dyrektor muzeum Janusz Kotowski.

Jak podkreślił Kotowski, aktorzy przygotowywali się długo, by podzielić się tym, co przeżywał Łukasz Ciepliński "Pług". - Zachęcam was do tego, by jak najserdeczniej przyjąć aktorów. To zdolni ludze i osoby, które pracowały nad tym, by dzisiejszy wieczór uczynić dla nas zupełnie wyjątkowym - dodał dyrektor.

Trzeba przyznać, że aktorzy uczynili wszystko, by tak było. Przygotowali się doskonale i przedstawili historię "Pługa" we wzruszający sposób. Po spektaklu pożegnały ich owacje na stojąco, a dyrektor muzeum przyznał, że takich braw w jego placówce jeszcze nie było.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 7506
Kalendarz imprez
październik 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16  17  18  19  20 dk21  22
dk23  24  25  26  27  28  29
 30  31  1  2  3  4  5
×