eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Porwanie chłopca ze szkoły w Ostrołęce? To fake news! Nie klikajcie

REKLAMA
REKLAMA
zdjecie 5389

W mediach społecznościowych rozpowszechniana jest fałszywa informacja o rzekomym porwaniu dziecka w Ostrołęce. Nic takiego nie miało miejsca. Nie polecamy klikać w ten link - możecie mieć później spore kłopoty.

"Porwanie chłopca ze szkoły w Ostrołęce! Policja opublikowała nagranie!" - napisano w tytule "artykułu", do którego ilustracją jest m.in. zdjęcie małego dziecka. Trzeba przyznać, że chwytliwe i na pewno wiele osób zdecyduje się kliknąć w link lub go udostępnić. Adres strony również choć w części przypomina stronę jednego z dużych krajowych portali. 

zdjecie

Jednak ta informacja jest fałszywa. Nie było żadnego porwania, a klikanie w link może grozić poważnymi konsekwencjami. To nie pierwszy raz, gdy podobne fake newsy pojawiają się w social mediach. 

Korzystajmy ze sprawdzonych źrodeł informacji. Gdyby rzeczywiście doszło do takiej sytuacji, przekażemy taką wiadomość - tu jednak radzimy uważać. Internetowi manipulatorzy są wciąż aktywni.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
 9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
 16 dk17 dk18 dk19 dk20  21 dk22
 23  24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
 30  1  2  3  4  5  6
×