2011-05-13T12:48:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Poseł Andrzej Kania: „Moja żona nie klepie biedy”

REKLAMA
Poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Kania (fot. eOstrołęka.pl)

Po opublikowaniu przez nas tekstu pt. „Żona posła Kani klepie biedę. I prosi o pomoc... męża”, dotyczącego petycji pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrołęce, z redakcją skontaktował się poseł PO Andrzej Kania.

- Proszę o sprostowanie informacji, w której napisaliście, że moja żona klepie biedę. To nie jest prawda. Chciałbym poinformować, że moja żona biedy nie klepie - oświadczył poseł.

W takim razie prostujemy. Jak poinformował nas poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Kania, nie jest prawdą, że jego żona klepie biedę.

Przypominamy. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrołęce wystosowali petycję, w której proszą o pomoc i poparcie ich starań w celu zwiększenia środków finansowych na podwyższenie wynagrodzeń oraz działań wynikających z zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Pracownicy skarżą się, że uposażenia w ostrołęckim sanepidzie są dramatycznie niskie, maleją z roku na rok i rażąco odbiegają od średniej krajowej.

W petycji czytamy:

„Nasze dochody po dokonaniu obowiązkowych płatności związanych z egzystencją, nie wystarczają nawet na wegetację.

Zadania przypisane Państwowej Inspekcji Sanitarnej realizowane są przez personel w większości z wyższym wykształceniem, wysokiej klasy specjalistów różnych dziedzin, posiadających ogromną wiedzę teoretyczną i praktyczną. Mając na uwadze nasze doświadczenie zawodowe i wieloletni staż pracy w zawodzie, jesteśmy zażenowani tym, iż popadamy w coraz większe ubóstwo. Odnosimy wrażenie, że nasza praca nie jest doceniana, a niskie wynagrodzenia, które otrzymujemy i za które nie jesteśmy w stanie się utrzymać, spychają nas poza margines społeczny.”


W ubiegłym roku w planie wynagrodzeń (bez nagród) widnieje kwota 1166,7 zł, przy czym średnie wynagrodzenie w sanepidzie wynosiło 2526 zł.

W pierwszym kwartale 2011 r. są to odpowiednio sumy: 1166,5 zł i 2525 zł.

Pod petycją wystosowaną m.in. do ministrów Ewy Kopacz i Jolanty Fedak oraz starosty ostrołęckiego, prezydenta Ostrołęki i lokalnych parlamentarzystów, w tym posła PO Andrzeja Kani, podpisało się 31 pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Ciekawostką jest, że jedna z podpisanych osób, której „dochody po dokonaniu obowiązkowych płatności związanych z egzystencją, nie wystarczają nawet na wegetację”, to... żona wymienionego posła Platformy Obywatelskiej.

Na stronie internetowej ostrołęckiego sanepidu można przeczytać, że Małgorzata Kania odpowiada w nim za Sekcję Higieny Dzieci i Młodzieży.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń