2011-05-13T12:48:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Poseł Andrzej Kania: „Moja żona nie klepie biedy”

REKLAMA
Poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Kania (fot. eOstrołęka.pl)Poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Kania (fot. eOstrołęka.pl)
REKLAMA

Po opublikowaniu przez nas tekstu pt. „Żona posła Kani klepie biedę. I prosi o pomoc... męża”, dotyczącego petycji pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrołęce, z redakcją skontaktował się poseł PO Andrzej Kania.

- Proszę o sprostowanie informacji, w której napisaliście, że moja żona klepie biedę. To nie jest prawda. Chciałbym poinformować, że moja żona biedy nie klepie - oświadczył poseł.

W takim razie prostujemy. Jak poinformował nas poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Kania, nie jest prawdą, że jego żona klepie biedę.

Przypominamy. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrołęce wystosowali petycję, w której proszą o pomoc i poparcie ich starań w celu zwiększenia środków finansowych na podwyższenie wynagrodzeń oraz działań wynikających z zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Pracownicy skarżą się, że uposażenia w ostrołęckim sanepidzie są dramatycznie niskie, maleją z roku na rok i rażąco odbiegają od średniej krajowej.

W petycji czytamy:

„Nasze dochody po dokonaniu obowiązkowych płatności związanych z egzystencją, nie wystarczają nawet na wegetację.

Zadania przypisane Państwowej Inspekcji Sanitarnej realizowane są przez personel w większości z wyższym wykształceniem, wysokiej klasy specjalistów różnych dziedzin, posiadających ogromną wiedzę teoretyczną i praktyczną. Mając na uwadze nasze doświadczenie zawodowe i wieloletni staż pracy w zawodzie, jesteśmy zażenowani tym, iż popadamy w coraz większe ubóstwo. Odnosimy wrażenie, że nasza praca nie jest doceniana, a niskie wynagrodzenia, które otrzymujemy i za które nie jesteśmy w stanie się utrzymać, spychają nas poza margines społeczny.”


W ubiegłym roku w planie wynagrodzeń (bez nagród) widnieje kwota 1166,7 zł, przy czym średnie wynagrodzenie w sanepidzie wynosiło 2526 zł.

W pierwszym kwartale 2011 r. są to odpowiednio sumy: 1166,5 zł i 2525 zł.

Pod petycją wystosowaną m.in. do ministrów Ewy Kopacz i Jolanty Fedak oraz starosty ostrołęckiego, prezydenta Ostrołęki i lokalnych parlamentarzystów, w tym posła PO Andrzeja Kani, podpisało się 31 pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Ciekawostką jest, że jedna z podpisanych osób, której „dochody po dokonaniu obowiązkowych płatności związanych z egzystencją, nie wystarczają nawet na wegetację”, to... żona wymienionego posła Platformy Obywatelskiej.

Na stronie internetowej ostrołęckiego sanepidu można przeczytać, że Małgorzata Kania odpowiada w nim za Sekcję Higieny Dzieci i Młodzieży.

REKLAMA
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×