2021-10-14T20:11:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Poseł Czartoryski: Jestem przeciwny wyjściu z Unii Europejskiej

REKLAMA
REKLAMA
5
2
20

Poseł z Ostrołęki Arkadiusz Czartoryski (Partia Republikańska, klub PiS) był gościem Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i" w TVN 24. - Jestem przeciwny wyjściu z Unii Europejskiej - zadeklarował.

Zgodnie ze zgłoszonym przez MSWiA pilnym projektem, ustawa określi zasady przygotowania i realizacji zabezpieczenia - bariery - na polskiej granicy stanowiącej granicę zewnętrzną UE (z Białorusią, Rosją, Ukrainą). Inwestycja ma być celem publicznym.

Podczas wczorajszej dyskusji w Sejmie wystąpił m.in. poseł ziemi ostrołęckiej Arkadiusz Czartoryski. Pisaliśmy o tym w naszym serwisie.

Dziś poseł Czartoryski gościł w programie "Kropka nad i" w TVN 24. Zapytano go m.in. o sejmowe przemówienie premiera, w którym padły mocne słowa o brexicie.

- To było w czasach Tuska, nie udało mu się zatrzymać Wielkiej Brytanii, negocjacje spełzły na niczym - stwierdził Czartoryski, podkreślając, że "politycy brytyjscy mówili o Donaldzie Tusku bardzo nieładnie", wskazując, że był "złym negocjatorem".

Mamy do czynienia z ogromnym kłamstwem, że wmawia się Polakom i politykom Zjednoczonej Prawicy, że są za wyjściem z Unii Europejskiej. Ja jestem członkiem tego obozu i jestem przeciwny wyjściu z Unii.

O wystąpieniu premiera Morawieckiego w Sejmie, poseł Czartoryski powiedział, że "było bardzo proeuropejskie". O polityce Donalda Tuska mówił, że jest "polityką zakłamania".

Jak ocenić CBA?

Podczas dyskusji padło też pytanie... o CBA. Także w kontekście wizyty funkcjonariuszy o samego posła, o której pisaliśmy w naszym serwisie.

Cieszę się, że moja osobista sytuacja jest taka, że żadnego zarzutu mi nie postawiono

- odparł Czartoryski, wskazując, że "to sprawdzenie pokazało, że jest uczciwą osobą" i poprzez niedawne wystąpienie z PiS i wstąpienie do Partii Republikańskiej "walczył o swoją godność".

- Pokazało też, że ważne, żeby pan głosował, bo jest pan chyba jedyną osobą, którą prezes Kaczyński przeprosił - odpowiedziała prowadząca program Monika Olejnik.

Źródło: TVN 24
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30 dk31  1
×