eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Poseł Grabowski dziękował poprzedniej władzy za wspieranie seniorów. Miał pytania do nowej minister [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 4036
REKLAMA

Sejmie odbyło się połączone posiedzenie Komisji Polityki Senioralnej oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Podczas obrad głos zabrał poseł ziemi ostrołęckiej Marcin Grabowski, dziękując poprzednim władzom za programy społeczne przygotowane dla seniorów.

Grabowski dziękuje za wspieranie osób starszych

Podczas obrad komisji głos zabrał Marcin Grabowski. Poseł z Ostrołęki mówił o wspieraniu seniorów.

- Ja jako poseł pierwszej kadencji chciałbym podzielić się swoim spostrzeżeniem. Miałem przyjemność przez ostatnie 5 lat mocno pracować w terenie, spotykać się z różnymi grupami społecznymi w subregionie ostrołęckim jako radny wojewódzki. Tą grupą społeczną, z którą też miałem kontakt byli seniorzy. Chciałbym podziękować w imieniu tamtych osób, które wielokrotnie dziękowały mnie, gdzie ja jako radny wojewódzki nie mogłem powiedzieć, że się przyczyniłem do tego, ale te osoby, które przyczyniły się do poprawy sytuacji seniorów przez ostatnie kilka lat. To są ministrowie. Jest pani była minister, pani Maląg, pan minister Szwed. Ogromne słowa podziękowania za programy społeczne dla naszych seniorów - powiedział Grabowski, dodając:

To nasi rodzice, dziadkowie, którzy powinni cieszyć się dużym szacunkiem i na pewno tak jest. Ogromne słowa uznania za te programy, 13. i 14. emeryturę. To ogromne środki finansowe, które popłynęły do najstarszych osób.

"Moje pytanie do pani minister: czy trwają jakieś prace czy jakieś pomysły ma ministerstwo w związku z grupą seniorów, by ich jeszcze wspierać i czy te programy, które są, zostaną utrzymane, przede wszystkim 13. i 14. emerytura?" - zapytał poseł z Ostrołęki.

Tak rząd Tuska chce wspierać seniorów

Obecna na posiedzeniu minister Agnieszka Dziemianowicz-Bąk mówiła o tym, jak rząd Donalda Tuska rozumie politykę senioralną. - Traktujemy politykę senioralną nie tylko jako jedną z części polityki społecznej - stwierdziła.

Traktujemy politykę senioralną jako zadanie o charakterze cywilizacyjnym, kulturowym, przecinającym się z polityką w zakresie ochrony zdrowia i wyzwanie o charakterze instytucjonalnym i finansowym. Przygotowywane są już odpowiednie zmiany ustawowe. Pochylamy się nad ustawą o osobach starszych i ustawami nad wzmocnieniem polityki senioralnej.

Jak zapowiedziała, priorytetem rządu będzie m.in. druga waloryzacja emerytur czy wsparcie osoby starszej po stracie małżonka.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12  13  14  15  16  17
 18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×