zdjecie 4921
zdjecie 4921
2018-05-22T15:55:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Poseł Łukasz Rzepecki gościł w Ostrołęce. Bezpartyjne Miasto deklaruje: idziemy na wybory! [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
19
8
47

Poseł Łukasz Rzepecki spotkał się z mieszkańcami Ostrołęki. Najmłodszy parlamentarzysta w obecnej kadencji przyjechał do naszego miasta na zaproszenie Jakuba Frydryka z ruchu Bezpartyjne Miasto. Lider ostrołęckiego ruchu społecznego ogłosił też ważną decyzję dotyczącą przyszłości swojej organizacji.

Już na początku spotkania Jakub Frydryk zaskoczył wszystkich zgromadzonych. Ostrołęcki przedsiębiorca i działacz społeczny przyznał, że kierowany przez niego ruch Bezpartyjne Miasto na pewno przerodzi się w komitet wyborczy i wystawi kandydatów do rady miasta oraz kandydata na prezydenta Ostrołęki. Ma być to odpowiedź na potrzeby mieszkańców, którzy jednoznacznie opowiedzieli się za powołaniem bezpartyjnego komitetu wyborczego w ankiecie zorganizowanej przez ruch. O kandydatach na razie nic nie usłyszeliśmy. Frydryk przyznał, że jeszcze na to nie pora, bo kampania wyborcza oficjalnie się nie rozpoczęła. Gotowość jest jednak stuprocentowa.

- Chcemy by rozwój miasta był zrównoważony. Żeby seniorzy, osoby młode, rodziny miały prawo głosu i żeby ten głos był słyszalny. Ruch tworzą osoby z różnych środowisk i z różnych organizacji, z wizją na to miasto - mówił Frydryk.

Później głos zabrał Łukasz Rzepecki. 25-letni poseł to postać nietuzinkowa. W wieku 18 lat został radnym miasta Ozorków, startując z końcówki listy. Prowadząc ambitną kampanię wyborczą pokonał nawet osoby zasiadające wcześniej w radzie miasta. Później był radnym w Łodzi, a następnie w wieku 22 lat został wybrany posłem na Sejm RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Nie miał jednak okazji by rozwinąć skrzydła. Jego próby realizowania obietnic danych wyborcom okazały się solą w oku kierownictwa PiS. Rzepecki został wydalony z partii za brak realizacji jedynej słusznej linii, po czym dołączył do ruchu Kukiz'15 - jedynego ugrupowania w Sejmie, nie będącym partią polityczną. Podczas spotkania w Ostrołęce mówił nie tylko o polityce krajowej.

- Jeżeli mamy sytuację, że są gigantyczne korki w Ostrołęce, co też mieszkańcy do mnie pisali, to jeżeli pan prezydent z PiS rządzi trzecią kadencję, a dalej sobie z tym nie może poradzić i idzie w ślady prezydent Zdanowskiej z Łodzi, to może warto zmienić prezydenta na takiego, który sobie poradzi z tą sytuacją. Być może warto dać szansę osobie młodszej, osobie z wizją. Jeżeli się nie sprawdzi to po pięciu latach będzie weryfikacja wyborcza. To ten jedyny dzień, gdzie państwo macie możliwość i wpływ na to co się dzieje w waszej lokalnej społeczności. Idziecie do urny i wrzucacie kartę wyborczą - wyjaśniał i dodał: - Może się warto zastanowić nad tym, żeby zmienić coś w tym mieście. Jeżeli ma być tak jak jest, gdzie to miasto stoi, a można powiedzieć, że się cofa i jest marazm to może warto dać komuś innemu szansę żeby pokazał swoje umiejętności zarządcze?

Spotkanie z posłem Łukaszem Rzepeckim odbyło się 21 maja br. w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce. Całe spotkanie obejrzeć można na poniższym materiale wideo. Jeszcze w tym tygodniu w naszym serwisie także rozmowa z posłem Rzepeckim. Zapraszamy także do galerii zdjęć ze spotkania.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
dk12  13  14  15  16 dk17 dk18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×