eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zobacz, co jedzą pacjenci. Szpital w Ostrołęce rzuca wyzwanie stereotypom [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

Od ponad dwóch tygodni Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce realizuje pilotażowy program w zakresie edukacji żywieniowej oraz poprawy jakości żywienia pn. "Dobry posiłek w szpitalu". Efekty zobaczyć możecie na zdjęciach - posiłki wyglądają dużo lepiej niż "stereotypowe obiady" w szpitalach.

Dlaczego dobry posiłek w szpitalu jest tak ważny?

Wizyta w szpitalu to zazwyczaj stresujący i nieprzyjemny czas w życiu każdego z nas. Jednak nie tylko sama diagnoza i terapia wpływają na powrót do zdrowia, ale także jakość posiłków, jakie pacjenci otrzymują w trakcie swojego pobytu. Dobry posiłek w szpitalu ma ogromne znaczenie dla procesu zdrowienia i ogólnego samopoczucia pacjentów.

Warto zatem zadbać, aby posiłki podawane w szpitalach były nie tylko smaczne, ale także pełnowartościowe pod względem składników odżywczych. W przypadku pacjentów, którzy przechodzą poważne operacje lub terapie, odpowiednia dieta może przyspieszyć proces gojenia się ran, poprawić ogólną wydolność organizmu i zwiększyć odporność.

Posiłki w szpitalach stały się memami

Smak posiłków w szpitalu również ma ogromne znaczenie. Pacjenci często tracą apetyt ze względu na stres, ból lub ogólny dyskomfort związany z pobytem w placówce medycznej. Dlatego ważne jest, aby posiłki były nie tylko zdrowe, ale także smaczne i atrakcyjnie podane. Smak potraw może znacząco wpłynąć na apetyt pacjenta.

Nie można też zapominać o psychologicznym aspekcie jedzenia w szpitalu. Dobry posiłek może poprawić nastrój pacjenta, zredukować stres i uczucie izolacji, które często towarzyszy pobytowi w placówce medycznej. To z kolei może przyspieszyć proces zdrowienia.

Niestety, często jakość posiłków w szpitalach była fatalna, a zdjęcia trafiały do internetu, stając się niemal memami. Doszło do tego, że temat zdrowych posiłków w szpitalach stał się jednym z wiodących w trakcie ostatniej kampanii wyborczej.

Co jedzą pacjenci szpitala w Ostrołęce?

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce rzucił wyzwanie stereotypom o posiłkach. Od 13 października realizowany jest program w zakresie edukacji żywieniowej i poprawy jakości żywienia. Nazwa zachęcająca - "Dobry posiłek w szpitalu".

Celem programu, jak zapewnia ostrołęcki szpital, jest zwiększenie dostępności porad żywieniowych w szpitalu i wdrożenie optymalnego modelu żywienia pacjentów. - Program stanowi integralną część całego procesu leczenia i rekonwalescencji pacjenta - poinformowała placówka w komunikacie.

Co jedzą pacjenci? Zobaczcie przykładowe jadłospisy na ostatnie dwa tygodnie:

ZOBACZ MENU NA TYDZIEŃ 16-20 PAŹDZIERNIKA (99,58 KB)

ZOBACZ MENU NA OSTATNI TYDZIEŃ (110,19 KB)

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×