zdjecie 5794
zdjecie 5794
2020-09-12T19:01:22+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Posłowie Koalicji Obywatelskiej o Ostrołęce. Ostro komentują akcję służb

REKLAMA
REKLAMA
3
12
12

Posłowie Koalicji Obywatelskiej ostro krytykują sytuację związaną z zatrzymaniami, jakich Centralne Biuro Antykorupcyjne dokonało w ubiegłym tygodniu w Ostrołęce. Elektrownia w naszym mieście nie schodzi z ust polityków opozycji.

Centralne Biuro Antykorupcyjne działając wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Białymstoku zatrzymało we wtorek kilka osób, także w Ostrołęce. Sprawa ma związek m.in. z przyjmowaniem i wręczaniem korzyści majątkowych w zamian za ujawnianie informacji istotnych z punktu widzenia prowadzonych postępowań przetargowych przez PGE Dystrybucja S.A. W sprawie wydano też nakaz przeszukania mieszkań zajmowanych przez posła Arkadiusza Czartoryskiego i jego córkę, lecz odstąpiono od przeszukań, gdyż śledczym wydano "żądane rzeczy". Zatrzymani, decyzją sądu, zostali aresztowani na trzy miesiące. Wśród nich jest Edward S. - były szef ostrołęckiej elektrowni.

- Aresztowania pisowskich płotek, które obłowiły się przy elektrowni w Ostrołęce nie przesłonią odpowiedzialności premierów Szydło i Morawieckiego za wyrzucenie w błoto miliarda złotych na absurdalne inwestycje w tejże elektrowni. Prędzej czy później Rzeczpospolita wymierzy karę - napisał były minister Tomasz Siemoniak.Bóg jeden raczy wiedzieć, ile PiS utopił i utopi naszych pieniędzy w Elektrociepłowni Ostrołęka. Za to wiemy już jak skończą jeszcze większe projekty: CPK czy przekop Mierzei Wiślanej. Wielkich inwestycji nie powinni realizować mali ludzie - to z kolei tweet posła Mariusza Witczaka.Afera Elektrowni Ostrołęka to wierzchołek góry lodowej. „Pod wodą” skrywa się patologiczny i korupcjogenny system stworzony przez PiS. System doboru ludzi, którzy nigdy nie powinni piastować istotnych stanowisk - dodaje poseł Marcin Kierwiński.Od ponad roku opozycja alarmowała o nieprawidłowościach przy rozbudowie elektrowni Ostrołęka.1,5mld zł poszło w błoto, rozbudowy nie będzie,tymczasem dopiero teraz obudziły się państwowe służby! Czas żeby odpowiedzialność za zmarnowane pieniądze podatników ponieśli wszyscy winni! - grzmi natomiast poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz.

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×