Osoby małoletnie nie są jak niektórym się wydaje bezkarne, ponoszą one odpowiedzialność karną przed Sądem Rodzinnym, który posiada duży wachlarz zarówno środków wychowawczych, jak i poprawczych. Jednym z nich jest umieszczenie osoby nieletniej w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.- mówi kom. Tomasz Żerański z
KMP w Ostrołęce.
Taki środek został zastosowany wobec 15-letniego mieszkańca naszego powiatu, który nie stawił się w wyznaczonym terminie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Policjanci z ostrołęckiego Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii ustalili miejsca jego przebywania. Dziś rano został zatrzymany w jednym z domów na terenie powiatu ostrołęckiego.
Nieletni po wykonanych czynnościach został przekazany wychowawcom Ośrodka oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów od Ostrołęki.