2018-10-12T12:27:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Potężny kryzys ostrołęckiej PO. Kania: "Lider powinien honorowo podać się do dymisji"

REKLAMA
REKLAMA
2
5
43

Takiego kryzysu w ostrołęckiej Platformie Obywatelskiej nie było od dawna. Kandydaci, dotychczas kojarzeni z Platformą, składają legitymacje partyjne lub startują z konkurencyjnych komitetów wyborczych. Do tego wyszło na jaw, że na listach Koalicji Obywatelskiej znalazł się przestępca skazany za oszustwa. Czy PO jeszcze ma szansę się podnieść?

Przypomnijmy, w ostatnich dniach na jaw wyszła wiadomość, że jeden z kandydatów Koalicji Obywatelskiej do rady miasta, był skazany prawomocnym wyrokiem za oszustwa internetowe. Miał oszukiwać ludzi na portalach aukcyjnych, a kwota na jaką to zrobił to ponad 40 tysięcy złotych. Łukasz Podmostko - do wczoraj członek Nowoczesnej - zrezygnował już z kandydowania, ale niesmak pozostał. O sytuacji pisaliśmy w naszym serwisie. Wszystko wskazuje na to, że kandydaturę Podmostki musieli zatwierdzić liderzy Koalicji Obywatelskiej - Mariusz Popielarz (kandydat na prezydenta miasta) i Bartosz Truszkowski (szef ostrołęckiego koła Nowoczesnej).

- To, że taki kandydat znalazł się na listach jednego z komitetów wyborczych, to pokazuje, jak niedojrzała politycznie jest sytuacja liderów tego ugrupowania. Jeśli ktoś doprowadza do tego, żeby taka osoba była na listach wyborczych, to znaczy, że lidera kandydującego na prezydenta miasta to dyskwalifikuje ze wszystkiego. Lider, który dopuścił do tego, że taka osoba kandydowała, powinien honorowo podać się do dymisji, złożyć wszelkie funkcje polityczne. On odpowiada za to wszystko. Z tego co widzę, niektórzy zachowują się, jakby nic się nie stało. Jest to bardzo niepoważne - mówi Andrzej Kania, były poseł z ramienia Platformy Obywatelskiej, dziś działacz Porozumienia Jarosława Gowina.

Ostrołęcka Platforma Obywatelska boryka się ze sporym kryzysem personalnym. W koalicji z Nowoczesną na listach pojawiły się takie nazwiska jak wspomniany wcześniej Podmostko, ale warto też wspomnieć o tych, którzy odeszli. Były sekretarz PO Dariusz Małkowski wystąpił z Platformy Obywatelskiej i stał się osobą bezpartyjną. Z kolei w przypadku Macieja Kleczkowskiego nie wiadomo, czy złożył on legitymację partyjną. Faktem jest, że jest to sowicie opłacany (ponad 120 tys. zł. rocznie) wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce, podlegającego pod władze wojewódzkie, gdzie rządzi koalicja PO-PSL. Startuje jednak z komitetu Łukasza Kulika.

- Maciej Kleczkowski jest jednym z przykładów, bo to jest do niedawna znana postać ostrołęckiej Platformy. Ale oprócz pana Kleczkowskiego, odszedł z PO do innego komitetu odszedł pan Dariusz Małkowski. Mało tego, z Platformy odszedł do niedawna zastępca dyrektora szpitala pan Czesław Duszak. Jeśli są jakieś względy merytoryczne zmiany komitetu, to jak najbardziej. Przecież ja też zmieniłem barwy polityczne, ale ja zmieniłem ze względu na to, że Platforma skręciła niestety ostro w lewo. Mój światopogląd i wartości, które wyznaję, nie pozwoliłyby mi dalej funkcjonować w tym ugrupowaniu. Natomiast nie znam przyczyn, które kierowały tymi panami - wyjaśnia Kania.

Jak podkreśla były poseł, wyborcy mogą być zawiedzeni postawą Macieja Kleczkowskiego, będącego jedną z twarzy ostrołęckiej Platformy Obywatelskiej. Dlatego Kania apeluje o to, by wytłumaczyć wyborcom swoją decyzję o starcie z konkurencyjnego komitetu.

- Namawiam wszystkich panów do tego, żeby wytłumaczyć wyborcom swoją decyzję. Maciej Kleczkowski jest radnym z ramienia Platformy Obywatelskiej i on powinien to wytłumaczyć mieszkańcom, dlaczego odszedł, co nim kierowało. Jeśli kierował nim osobisty i partykularny interes to jest to naganne. Jeśli były inne przyczyny, to niech powie to swoim wyborcom, bo ludzie są trochę zawiedzeni. Ja nie ukrywałem swojego odejścia i mówię to cały czas, że Platforma skręciła w lewo, więc odszedłem. Dlaczego odeszli panowie Kleczkowski, Małkowski i Duszak? Nie umiem odpowiedzieć, ale wyborcom należą słowa wyjaśnienia, bo tak trzeba traktować wyborców i zwolenników danej partii - kończy Kania.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października br.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 12:36 12-10-2018,   40%
Kania do kogo te farmazony. My już wiemy jaki ty wzór cnót moralnych. Marzy ci się stołek Popielarza...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:36 12-10-2018,   65%
A co ten Pan Popielarz na tym stołku zrobił? Do wymiany.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:37 12-10-2018,   40%
kania chłopie nie kompromituj się swoimi wywodami, bo ciebie już tu nikt nie słucha
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:43 12-10-2018,   45%
Kania, a Ty dlaczego nigdzie nie kandydujesz?
odpowiedz   •   oceń :  
~obywatel, 13:05 12-10-2018,   48%
sam po Ostrowi Mazowieckiej jeździsz i szukasz ludzi, bo wiadomo Ostrołęka spalona

cały Gowin zachował sie jak szczur uciekający z topiacego sie statku, tam gdzie stołki i koryto tam i on
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan Kowalski z Ostrołęki, 13:13 12-10-2018,   29%
"Honorowo" - Panie Kania :)
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan Kowalski z Ostrołęki, 13:15 12-10-2018,   36%
Czasami, oprócz tego, co się mówi, ważne, kto mówi :)
odpowiedz   •   oceń :  
~e, 13:20 12-10-2018,   36%
Panie Kania, a jaka jest Pańska definicja honoru ? Czasem lepiej milczeć. Dla Pana właśnie jest ten czas.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gosc, 13:36 12-10-2018,   40%
Panie Kania jeszcze pare miesiecy i polecisz wielki specjalisto z ENergy i miotla do reki ...zdradziles a teraz pouczasz
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:48 12-10-2018,   20%
Taka klasę i styl jak miał i ma Kania to nikt w Ostrolece nie ma. Szczekajcie sobie pieski, szczekajcie. Zazdrość was bierze ale Kani nawet do pięt nie dorastacie.
odpowiedz   •   oceń :  
~rep, 17:20 12-10-2018,   100%
Szkoda facet,że nie zdefiniowałeś w swoim poście pojęć ,,klasa,, i ,,styl,,. W rozumieniu pozytywnym i encyklopedycznym pojęcia te w/g mnie nie przystają do tego co robił i robi twój pupil. Doił kasę na PKP w OSTROŁĘCE, był znaczącym działaczem lokalnych struktur. Brak efektów spowodował, że został odsunięty. Potem skakał tu i ówdzie i  oparł się w pisowskiej przystawce. W pracy partyjnej na naszym terenie jest zupełnie niewidoczny i nieskuteczny. Gowin załatwił mu jedną fuchę, którą ,,piastował,, bardzo krótko. Tak duża rotacja jest u nich po to aby ich działacze nie musieli grać w totolotka. Potem twój pupil ,,otrzymuje,, drugą fuchę. I o to  chodzi. Wydaje się, że czeka go przymusowy start w roku przyszłym. Zobaczymy jak go ludzie lubią i co on potrafi. Panie Kania lepiej skończ Pan z krytyką niedawnych kolegów i do roboty ,,u podstaw,, bo przymusowe wakacje to nie jest wyjście. A Pan przywykł już  razem ze swoimi lokalnymi pisowskimi przyjaciółmi do życia na wysokim poziomie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:52 12-10-2018,   47%
Panie Kania! Pan to dopiero się skompromitował swoją postawą działalnością społeczną. Dziwie się, że pan wogóle wypowiada się w sprawie innych osób. A tak na marginesie, czemu pan nie kandyduje do Rady Miasta? PIS nie taki głupi i nie wziął gorącego kartofla.
odpowiedz   •   oceń :  
~carlo, 14:18 12-10-2018,   22%
Panie Kania nie kompromituj sie pan swoimi wypowiedziami bo panu nikt nie wierzy, a Kleczkowskiemu inteligencją to pan nie dorastasz do pięt
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:33 12-10-2018,   86%
@~carlo Kleczkowski i inteligencja?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:45 12-10-2018,   82%
Pamiętam jak Kleczkowski wylał sobie na łeb wiadro wody, bo taka była moda.
odpowiedz   •   oceń :  
~madzia, 14:28 12-10-2018,   47%
i Kania mówi o honorze...…skad wy go w ogole wyciagneliscie…. poza tym on ma chyba ten sam syndrom wobec Popielarza co Kaczynski wobec Tuska...Musial mu ostro zajść za skore, pewnie poznal się na kani i wie co to za typ...
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan Kowalski z Ostrołęki, 14:35 12-10-2018,   45%
Panie Kania, a jak to właściwie było z Pana opinią, na temat obwodnicy Ostrołęki, bo jeśli faktycznie, był Pan przeciwny, to ja, na Pańskim miejscu, wstydziłbym się pokazać w Ostrołęce.
odpowiedz   •   oceń :  
~GIENIO, 15:19 12-10-2018,   25%
@~Jan Kowalski z Ostrołęki BARDZO DOBRE PYTANIE ??? >< MERYTORYCZNE
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:47 12-10-2018,   84%
@~Jan Kowalski z Ostrołęki Głosował jak mu twoja opcja polityczna kazała.
odpowiedz   •   oceń :  
~GIENIO, 21:02 12-10-2018,   100%
MAM TYLKO JEDNĄ OPCJĘ,,,5 X P,,, >< POLSKA PARTIA PILNIE POTRZEBUJĄCYCH PIENIĘDZY >< PAN KANIA BYŁ W PO A JA PO NIE LUBIĘ WIĘC NIE JEST TO MOJA OPCJA >< WYMYŚL PAN JANEK COŚ,,,,INNNEGO
odpowiedz   •   oceń :  
~wium, 14:41 12-10-2018,   80%
A tu akurat p. Kania ma rację. Z Platformy odeszło jeszcze wiele innych, często mądrych,  osób, a jest to zasługą pana POpielarza. Na listach wyborczych same rodziny, samych Kurpiewskich jest troje, Popielarzów dwóch, żałosne.
odpowiedz   •   oceń :  
~GIENIO, 15:15 12-10-2018,   62%
BRAWO PANIE KANIA,,,,,,, KTOŚ MIAŁ W KOŃCU ODWAGĘ I POWIEDZIAŁ GŁOŚNO  JACY TO ,,,,, WSPANIALI LUDZIE,,,,, BYLI LUB SĄ W P,E,Ł,O >< W KOŃCU JAKO WYBORCA POZNAŁEM PRAWDĘ >< DZIĘKUJĘ PIĘKNIE
odpowiedz   •   oceń :  
~asystentkaposła, 15:52 12-10-2018,   14%
Budowę obwodnicy Ostrołęki Pan Poseł Kania wpisał do rządowych dokumentów, chociaż głosował przeciw. Tak też było z budową Komendy Policji. Także głosował przeciw a jednak ją wybudował, bo jest niepodważalne, że Poseł Kania jest Ojcem nowego budynku Komendy Policji w Ostrołęce. Tak jest także ze zjazdem na S8 w Knurowcu. Poseł Kania spowodował, że mamy ten zjazd na S8 od Długosiodła. Poseł Kania zapewnił także środki, ustami ówczesnego Ministra Sprawiedliwości, Pana Marka Biernackiego na budowę nowego budynku Sądu Okręgowego w Ostrołęce. Sięgnijcie do filmiku, gdzie Pan Osowski z TO aż nie mógł uwierzyć w to co słyszy i aż dopytał ponownie.
Tak więc życzę obecnym parlamentarzystom, aby zrobili choć tyle dla Ostrołęki ile Poseł Kania. Dodam, że wszystko co napisałam jest udokumentowane w dokumentach.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:10 12-10-2018,   100%
Andrzej zna niestety selfistick od podszewki. Choroba alkoholowa jest straszna. I pokazuje się w najmniej oczekiwanym momencie. Najbliższa rodzina ratowała swoje życie. Przykre. Atakuje Kościół ale to tylko ludzka słabość. W środku mimo, że alkoholi straszny to zawsze człowiek.
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan Kowalski z Ostrołęki, 16:13 12-10-2018,   50%
Cyt.:
"Budowę obwodnicy Ostrołęki Pan Poseł Kania wpisał do rządowych dokumentów"

Jako, kto?

Cyt.:
"a jednak ją wybudował, bo jest niepodważalne, że Poseł Kania jest Ojcem nowego budynku Komendy Policji w Ostrołęce."

Nie wiem, co jest podważalne, a co nie, ale poproszę o konkrety.

Cyt.:
"Poseł Kania spowodował, że mamy ten zjazd na S8 od Długosiodła."

Jak wyżej.

Cyt.:
"Poseł Kania zapewnił także środki, ustami ówczesnego Ministra Sprawiedliwości, Pana Marka Biernackiego na budowę nowego budynku Sądu Okręgowego w Ostrołęce."

Jak wyżej - "poseł Kania, ustami ministra Biernackiego" - ześmiałem się, jak norka :)

A, może inaczej - przedstaw te udokumentowane, dokumenty.
odpowiedz   •   oceń :  
~RR, 16:14 12-10-2018,   31%
Na ha ha. Czytam i mam ubaw po pachy. I wy z PO i z PiS jesteście dokładnie po jednych pieniądzach.
odpowiedz   •   oceń :  
~t.k., 18:52 12-10-2018,   40%
takie g......o jak Kanialia zawsze wie kiedy wypłynąć na peryskopową :)
odpowiedz   •   oceń :  
~asystentkaposła, 18:59 12-10-2018,   10%
Budowę obwodnicy Ostrołęki Pan Poseł Kania wpisał do rządowych dokumentów, chociaż głosował przeciw. Tak też było z budową Komendy Policji. Także głosował przeciw a jednak ją wybudował, bo jest niepodważalne, że Poseł Kania jest Ojcem nowego budynku Komendy Policji w Ostrołęce. Tak jest także ze zjazdem na S8 w Knurowcu. Poseł Kania spowodował, że mamy ten zjazd na S8 od Długosiodła. Poseł Kania zapewnił także środki, ustami ówczesnego Ministra Sprawiedliwości, Pana Marka Biernackiego na budowę nowego budynku Sądu Okręgowego w Ostrołęce. Sięgnijcie do filmiku, gdzie Pan Osowski z TO aż nie mógł uwierzyć w to co słyszy i aż dopytał ponownie.
Tak więc życzę obecnym parlamentarzystom, aby zrobili choć tyle dla Ostrołęki ile Poseł Kania. Dodam, że wszystko co napisałam jest udokumentowane w dokumentach.
odpowiedz   •   oceń :  
~Wizjer, 19:10 12-10-2018,   91%
Kleczkowski niech się uczy od Kani bo wedle mojej opinii nawet do pięt mi nie dorasta. Poza tym wiadomo kto kogo do Janoch i Choroszczy woził i kto uciekał przez okno. Są na to dokumenty ! Panowie K ustalcie żebyśmy pani Anety i Ewy nie musieli tu przywoływać !
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:39 12-10-2018,   50%
@~Wizjer Opublikuj te dokumenty i kampania pozamiatana. Jeżeli masz to bardzo proszę
odpowiedz   •   oceń :  
~Do wizjer, 19:25 12-10-2018,   84%
Nawet taki degenerat, alkoholik zasługuje na odrobinę szacunku. To choroba. Biedy łazi po tym mieście i klepie. Lepsze to niż znowu po klatkach miałby wódkę pić.
odpowiedz   •   oceń :  
~Ewelinka, 23:11 12-10-2018,   100%
A ta dziunia bezmózgowie w czerwonej marynarce to kto, trzecia dama do łóżka pana K ? Rozmawiałem z nią dwa razy, takiej prostoty jeszcze nie słyszałem no ale do wyra w sam raz. Panie K może czas pogonić takie prostotki ?!?!
Na pace w dostawczaku różne dobroci chłopcom robiła, ciągnie jak trzeba ! Oczywiście bez marynarki.
odpowiedz   •   oceń :  
~Jadlaostroleki, 23:57 12-10-2018,   15%
Wreszcie człowiek z klasa zabrał głos w sprawie wyborów. Możecie go kopać i płuc na niego ale Kania to klasa i styl. Przeczytajcie opinie Kani a większość z nas utożsami się z tym poglądem, wyłączając polityczne przekonania. To właśnie potwierdza wielka polityczna klasę Kani. I powiem może coś strasznego ale bardzo żałuje, ze Kania nie kandyduje na prezydenta Ostrołęki. Pomimo wszystkiego, także swojego szwagra, mógłby wygrać nawet w pierwszej turze. Ma facet wszelkie możliwości ku temu. Poza tym ma super wsparcie pięknej, najpiękniejszej kobiety w Ostrołęce, seijdj żony, aby tego dokonać. Panie Kania może za rok do Sejmu ... !!!!!!!!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 06:09 13-10-2018,   100%
@~Jadlaostroleki Kania jest trochę lepszy niż Kleczkowski.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:53 13-10-2018,   86%
Kania to porządny facet. Nie zostawił dzieci i żony dla wódy i pustych blondynek. A takie wzorce teraz w modzie. Pomyślcie ba kogo oddacie swój głos.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:56 13-10-2018,   100%
To teraz oni nie są szwagry??
odpowiedz   •   oceń :  
~Wyborca, 09:42 13-10-2018,   100%
Nie oddajcie glosow na osoby ktore sie nie okreslily jaka partie popieraja bo sie obudzimy z reks w nocniku ..Kubel dodatkowo stworzyl Powiatowa Wspolnote Samorzadowa zeby was omamic...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:18 14-10-2018,   100%
@~Wyborca Czyli Kulik, Kleczkowski też
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:29 13-10-2018,   50%
Jak czytam że on mówi o hanorze to mogę się tylko roześmiać
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:34 13-10-2018,   100%
Kiedy Małkowski wystąpił z PO?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:39 13-10-2018,   67%
Ja ci wytłumaczę. Klekot myśli tylko o sobie, a Kulik go przyganął za reklamę wyborczą na MO. Częściej "stanął pod ścianą" jak PSL szukał duszyczek na swoją listę i musiał się odwdzięczyć za to, że może dalej nic nie robić w szpitalu poza braniem kasy. O Darku nic nie napiszę że względu na sympatię.
odpowiedz   •   oceń :  
~Ostr, 09:25 14-10-2018,   100%
Sympatia sympatią ale prawdę trzeba ujawniać. Ten kto idzie do samorządu powinien jasno określić swoją przynależność. Tym bardziej że praca z nadania partyjnego.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:27 14-10-2018,   100%
... i po PO w Ostrołęce.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31