eOstroleka.pl
Ostrołęka, Aktualizacja: 15 stycznia 2024, 16:07

Potrącenie pieszego w centrum Ostrołęki. Na miejscu służby ratunkowe [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 6563
zdjecie 6563
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 6563
Posłuchaj

Wypadek z udziałem pieszego w centrum Ostrołęki. Na miejscu są służby ratunkowe.

Do wypadku doszło w poniedziałek, 15 stycznia około godziny 9:30 przy ulicy Fieldorfa Nila, w pobliżu galerii handlowej. Pod koła osobówki dostała się piesza.

66-letnia kobieta potrącona na przejściu dla pieszych została zabrana do szpitala. Za kierownicą citroena siedziała 76-letnia mieszkanka Ostrołęki. Policjanci ustalili, że jej auto było wyposażone w letnie opony. W takich warunkach kobieta nie miała szans bezpiecznie zatrzymać się przed przejściem dla pieszych.

Sprawczyni wypadku była trzeźwa. Za spowodowanie niebezpiecznego zdarzenia zostało jej zatrzymane prawo jazdy. W polskim kodeksie drogowym nie ma obowiązku zakładania opon zimowych, jednak dzisiejsze zdarzenie pokazuje, jazda autem wyposażonym w niewłaściwe opony, to skrajna nieodpowiedzialność, która może nieść za sobą poważne konsekwencje.

- informuje komisarz Tomasz Żerański.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1  2 dk3 dk4  5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24  25 dk26  27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×