eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Potrącił 76-letniego rowerzystę i uciekł. Poszkodowany senior trafił do szpitala

REKLAMA
zdjecie 5810
zdjecie 5810
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

W poniedziałek rano na ulicy Targowej w Ostrołęce doszło wypadku, w wyniku którego 67-letni rowerzysta doznał poważnych obrażeń. Senior trafił do szpitala. Sprawca wypadku, po najechaniu na seniora jadącego rowerem, pomógł mu podnieść rower po czym oddali się z miejsca zdarzenia.

Policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj około godziny 7 rano na ul. Targowej w rejonie skrzyżowania z ul. Lokalną. Według wstępnych ustaleń kierujący pojazdem uderzył w 67 – letniego rowerzystę w wyniku czego senior upadł na ziemię. Po krótkiej rozmowie z poszkodowanym kierowca odjechał. Rowerzysta z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

- Informacja o wypadku wpłynęła na stanowisko kierowania około godziny 8:00. Na miejsce, gdzie znajdował się zgłaszający pojechali policjanci z ostrołęckiego wydziału patrolowego oraz drogówki. Pod jednym z bloków przy ul. Dzieci Polskich zastali oni 67 – latka, który powiedział, że kilkadziesiąt minut wcześniej, gdy jechał rowerem ul. Targową w kierunku ul. Witosa został potrącony przez samochód osobowy, który uderzył w tył jego jednośladu, po czym senior upadł na pobocze. Po zdarzeniu kierowca auta się zatrzymał, pomógł mu zebrać zakupy z jezdni i odjechał nie pozostawiając żadnych danych osobowych. Rowerzysta po wypadku przyprowadził rower do domu, gdzie po kilkunastu minutach źle się poczuł i ostatecznie został z obrażeniami ciała przetransportowany do szpitala – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Według zgłaszającego, auto, które w niego uderzyło było koloru popielatego, mogło mieć oznaczenia  firmy ochroniarskiej i posiadać wgniecione lewe przednie drzwi. Jego kierowcą był mężczyzna w wieku około 40 – lat, niskiego wzrostu, krępej budowy ciała, włosy ciemne, wąsy krótkie wąskie, prawdopodobnie był w ubraniu pracownika firmy ochroniarskiej.

- Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, jak i roweru biorącego udział w wypadku, zdjęcia oraz szkice. Jest także sprawdzany okoliczny monitoring – dodaje asp. Żerański.

Wszystkie osoby, które były świadkami tego wypadku proszone są o kontakt z dyżurnym ostrołęckich policjantów pod numerem telefonu 29 – 760 – 14 – 24.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×