2021-07-19T14:05:00+02:00 eOstroleka.pl
Region, O TYM SIĘ MÓWI

Potrącił dwie 17-latki, jedna z nich zginęła. Nagrał filmik: "Tak się kończą balety". Ale... nie trafi do aresztu!

REKLAMA
Do szokujących ustaleń dotarli dziennikarze Polsatu, fot. Polsat NewsDo szokujących ustaleń dotarli dziennikarze Polsatu, fot. Polsat News
REKLAMA
3
1
27

17-letni Konrad K., który w ubiegły piątek miał doprowadzić do śmiertelnego wypadku, w którym zginęła jego rówieśniczka, nie trafi za kratki. Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Chłopak ma... zapłacić 15 tys. zł poręczenia majątkowego. Dodatkowo, szokujące fakty ustaliła telewizja Polsat News: podejrzany o spowodowanie wypadku jeszcze z karetki pogotowia miał wysyłać znajomym filmiki z podpisem "tak się kończą balety".

Do śmiertelnego wypadku doszło 16 lipca w godzinach wieczornych w Trynosach-Osiedlu. Młody kierowca motocykla, wiozący pasażerkę, wjechał w dwie nastolatki. Jedna z nich zginęła na miejscu.

- W toku śledztwa ustalono, że Konrad K. [17l.] jechał motocyklem marki Kymco bez wymaganych uprawnień. Odwoził do domu młodą pasażerkę. Poruszał się prawdopodobnie z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w znajdujące się na prawym poboczu Natalię K. [17l.] i Oliwię Z. [17l.]. Natalia K. zmarła na miejscu zdarzenia, natomiast Oliwia Z. z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Sprawca wypadku Konrad K. odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Po przewiezieniu go do szpitala, pobrano od niego krew na zawartość alkoholu oraz środków odurzających. Pasażerka motocykla znajdowała się pod wpływem alkoholu - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny miejsca wypadku, zabezpieczono motocykl do dalszych badań, przeprowadzono oględziny zewnętrze 17-letniej ofiary.

Konrad K. usłyszał zarzuty. Prokurator złożył wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu, lecz sąd nie uwzględnił tego wniosku. W zamian 17-latek ma m.in. zapłacić 15 tysięcy złotych poręczenia majątkowego.

Konradowi K. przedstawiono zarzuty spowodowania umyślnego wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym Natalii K. oraz spowodowania obrażeń ciała Oliwii Z. Podejrzany wyjaśnił, że nie pamięta, czy przed wypadkiem spożywał alkohol oraz zasłaniał się niepamięcią co do bliższych okoliczności zdarzenia. W dniu 18 lipca 2021r. Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej nie uwzględnił wniosku Prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Konrada K. Zastosował wobec podejrzanego wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe w kwocie 15.000 zł

- poinformowała prokuratura. Jak informują media, do Sądu Okręgowego w Ostrołęce ma trafić zażalenie prokuratury na tę decyzję. 

Aktualnie śledztwo jest kontynuowane. Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok Natalii K., oględziny motocykla z udziałem biegłego oraz rekonstrukcja przebiegu zdarzenia.

"Tak się kończą balety"

Do szokujących wiadomości dotarła telewizja Polsat News. Jak poinformowano dziś na antenie, podejrzany o spowodowanie tego zdarzenia bezpośrednio po wypadku miał - jeszcze z karetki pogotowia - wysyłać znajomym filmiki z podpisem "tak się kończą balety".


O wypadku pisaliśmy w naszym serwisie.

Źródło: Polsat News, eostroleka.pl
REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×