2022-08-08T10:58:59+02:00 eOstroleka.pl
Region, NA SYGNALE

Poważny wypadek. Poszkodowane dwie osoby, w akcji ratunkowej śmigłowiec LPR

REKLAMA
zdjecie 6885
zdjecie 6885
fot. KPP w Wyszkowiefot. KPP w Wyszkowie
REKLAMA
0
0
0

Dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku poważnie wyglądającego wypadku drogowego. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Jako jeden z pierwszych pomocy poszkodowanym zaczął udzielać policjant po służbie. Funkcjonariusz wydostał ranną kobietę z dymiącego pojazdu.

Do poważnie wyglądającego wypadku drogowego doszło w sobotę rano w Ochudnie (powiat wyszkowski). Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierująca toyotą mieszkanka Wyszkowa nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu oplowi. W wyniku zderzenia pojazdów ranna została 46-letnia mieszkanka gminy Wyszków oraz 43-latek z gminy Rząśnik. Na miejscu lądował helikopter LPR.

Na miejsce zdarzenia jako jeden z pierwszych dotarł policjant wracający do domu po nocnej służbie. sierż. szt. Marcin Śliwa. Policjant ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważył, że z osobowej toyoty wydobywa się dym. Funkcjonariusz bez chwili wahania podbiegł do auta, aby jak najszybciej wydostać na zewnątrz kierującą. O pomoc kilkukrotnie prosił stojących i obserwujących świadków, którzy początkowo nie byli skorzy do wsparcia. Dopiero kiedy usłyszeli, że sierż. szt. Śliwa jest funkcjonariuszem, zdecydowali się włączyć w akcję ratowniczą. Mieszkanka Wyszkowa została wydobyta z pojazdu i przeniesiona w bezpieczne miejsce. Policjant następnie przystąpił do udzielenia poszkodowanej pierwszej pomocy. Kobieta posiadała liczne obrażenia i miała problem z oddychaniem. Mundurowy poprosił także świadków o sprawdzenie stanu zdrowia drugiego z kierowców oraz udzielenie mu pomocy. Mieszkaniec gminy Rząśnik był zakleszczony i jego ewakuacja z samochodu wymagała specjalistycznego sprzętu strażaków. Tym sposobem sierż. szt. Marcin Śliwa skoordynował akcję pomocy przedmedycznej poszkodowanym w wypadku do czasu przyjazdu służb.

informuje komisarz Damian Wroczyński, rzecznik prasowy KPP w Wyszkowie.

Pracujący na miejscu technik kryminalistyki wykonał oględziny pojazdów, sporządził szkic zdarzeniowy, zabezpieczył ślady, a śledczy przesłuchali świadków. Dalsze postępowanie szczegółowo wyjaśni przebieg i okoliczności tego poważnego wypadku drogowego.

 

REKLAMA
Więcej o: Ochudno, policja, wypadek

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13  14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22  23
dk24  25 dk26  27  28  29  30
dk31  1  2  3  4  5  6
×