eOstroleka.pl
Region, NA SYGNALE

Poważny wypadek. Poszkodowane dwie osoby, w akcji ratunkowej śmigłowiec LPR

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
fot. KPP w Wyszkowiefot. KPP w Wyszkowie
REKLAMA

Dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku poważnie wyglądającego wypadku drogowego. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Jako jeden z pierwszych pomocy poszkodowanym zaczął udzielać policjant po służbie. Funkcjonariusz wydostał ranną kobietę z dymiącego pojazdu.

Do poważnie wyglądającego wypadku drogowego doszło w sobotę rano w Ochudnie (powiat wyszkowski). Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierująca toyotą mieszkanka Wyszkowa nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu oplowi. W wyniku zderzenia pojazdów ranna została 46-letnia mieszkanka gminy Wyszków oraz 43-latek z gminy Rząśnik. Na miejscu lądował helikopter LPR.

Na miejsce zdarzenia jako jeden z pierwszych dotarł policjant wracający do domu po nocnej służbie. sierż. szt. Marcin Śliwa. Policjant ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważył, że z osobowej toyoty wydobywa się dym. Funkcjonariusz bez chwili wahania podbiegł do auta, aby jak najszybciej wydostać na zewnątrz kierującą. O pomoc kilkukrotnie prosił stojących i obserwujących świadków, którzy początkowo nie byli skorzy do wsparcia. Dopiero kiedy usłyszeli, że sierż. szt. Śliwa jest funkcjonariuszem, zdecydowali się włączyć w akcję ratowniczą. Mieszkanka Wyszkowa została wydobyta z pojazdu i przeniesiona w bezpieczne miejsce. Policjant następnie przystąpił do udzielenia poszkodowanej pierwszej pomocy. Kobieta posiadała liczne obrażenia i miała problem z oddychaniem. Mundurowy poprosił także świadków o sprawdzenie stanu zdrowia drugiego z kierowców oraz udzielenie mu pomocy. Mieszkaniec gminy Rząśnik był zakleszczony i jego ewakuacja z samochodu wymagała specjalistycznego sprzętu strażaków. Tym sposobem sierż. szt. Marcin Śliwa skoordynował akcję pomocy przedmedycznej poszkodowanym w wypadku do czasu przyjazdu służb.

informuje komisarz Damian Wroczyński, rzecznik prasowy KPP w Wyszkowie.

Pracujący na miejscu technik kryminalistyki wykonał oględziny pojazdów, sporządził szkic zdarzeniowy, zabezpieczył ślady, a śledczy przesłuchali świadków. Dalsze postępowanie szczegółowo wyjaśni przebieg i okoliczności tego poważnego wypadku drogowego.

 

Więcej o: Ochudno, policja, wypadek

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×