eOstroleka.pl
Region,

Powiat ostrowski: Dwa śmiertelne wypadki w kilkanaście godzin na S 8. Nie żyją trzy osoby

REKLAMA
zdjecie 8404
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 8404

W powiecie ostrowskim na drodze krajowej nr 8 w ciągu kilkunastu godzin doszło do dwóch śmiertelnych w skutkach wypadków. Zginęły trzy osoby. Kolejne trzy zostały ranne.

Do pierwszego wypadku doszło wczoraj przed godz. 20:00 w miejscowości Nagoszewka. Zderzyły się tam trzy pojazdy. Zginęła jedna osoba, a 3 zostały ranne.

- Wstępne ustalenia wskazują, że do zderzenia aut doprowadził kierujący mercedesem, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i podjął ucieczkę. Jadąc z nadmierną prędkością zjechał na przeciwny pas ruchu i najpierw zderzył się z autem typu laweta, a następnie z osobową toyotą. Mercedesem jechało trzech mężczyzn. Jeden z nich zginął w wyniku obrażeń, a dwóch zostało rannych. Trzecią osobą ranną jest kierujący toyotą. Kierujący lawetą nie odniósł obrażeń. Policjanci w oznakowanym radiowozie próbowali zatrzymać do kontroli mercedesa, po tym jak dyżurny policji w Ostrowi Mazowieckiej odebrał telefon z informacją, że pojazdem tym może kierować nietrzeźwy kierowca. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, w tym także to, który z mężczyzn kierował uciekającym mercedesem. - informuje kom. Alicja  Śledziona z KPP w Ostrowi Mazowieckiej.

Drugi wypadek miał miejsce dziś ok. godziny 7.00 na w okolicy miejscowości Budy Grudzie.

- Kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo jadący w kierunku Warszawy z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo  z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym marki Renault. W wyniku zdarzenia na miejscu zginęli obaj kierowcy ciężarówek. Na miejscu wypadku policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. DK-8 była nieprzejezdna, Policja wyznaczyła objazdy. Obecnie ruch drogowy odbywa się normalnie. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci KPP w Ostrowi Maz. pod nadzorem Prokuratury. - czytamy w komunikacie KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×