2016-05-27T14:00:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 -
Ostrołęka,

Powiatowo-miejska komisja bezpieczeństwa podsumowała rok 2015 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
W miniony poniedziałek, 23 maja obradowała powiatowo-miejska komisja bezpieczeństwa i porządku. Podsumowano ubiegły rok pod kątem zagrożeń i rozwiązań mających na celu podnoszenie bezpieczeństwa mieszkańców Ostrołęki i powiatu.

Posiedzenie powiatowo-miejskiej komisji bezpieczeństwa i porządku odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele samorządu Ostrołęki i powiatu, komendanci policji, straży pożarnej i straży miejskiej, prokurator i pracownicy kuratorium oświaty.

Podczas posiedzenia podsumowano realizowane na terenie miasta i powiatu działania poprawiające bezpieczeństwo mieszkańców. Członkowie komisji przyjrzeli się statystykom wypadków drogowych, miejscowym zagrożeniom oraz wszelkim aspektom mającym wpływ na poczucie bezpieczeństwa. Omówiono m.in. akcję „Bezpieczne ferie”, rozpatrzono propozycję kontroli miejsc letniego wypoczynku dzieci i młodzieży, a także realizujące przewozy autokary, ich stan techniczny oraz trzeźwość kierowców.

Poruszone zostały także kwestie związane z lokalnymi zagrożeniami, wśród których od wielu już lat największy problem stanowią pożary lasu. Według opinii komisji, spowodowane jest to największą w województwie mazowieckim ilością lasów, które dodatkowo zaliczane są do rejonów łatwopalnych. Taki stan rzeczy powoduje, że Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce  kładzie ogromny nacisk na jakość wyposażenia i stan przeszkolenia swoich funkcjonariuszy, doposaża w niezbędne narzędzia jednostki OSP wszędzie tam, gdzie najczęściej dochodzi do pożarów lasów.

Jednym z aspektów poruszonych podczas posiedzenia było bezpieczeństwo na drogach, w tym także niepokojąca ilość zdarzeń z udziałem pieszych, rowerzystów i kierujących motocyklami.

- Oceniając Ostrołękę i powiat ostrołęcki pod względem bezpieczeństwa trzeba powiedzieć, że sytuacja wygląda całkiem przyzwoicie na tle skali kraju czy województwa. Jesteśmy obszarem względnie bezpiecznym. Służby odpowiedzialne za utrzymanie bezpieczeństwa starają się wykonywać właściwie swoje zadania. Naszą rolą, rolą samorządów jest pełnienie funkcji integracji tychże służby, tak, by nie pozostawiać pól nieobsadzonych, miejsc, gdzie tej współpracy mogłoby zabraknąć. Staramy się reagować na bieżąco i przeciwdziałać różnym zdarzeniom – powiedział nam Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki.
REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30 31  1  2  3