2016-05-27T14:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Powiatowo-miejska komisja bezpieczeństwa podsumowała rok 2015 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

W miniony poniedziałek, 23 maja obradowała powiatowo-miejska komisja bezpieczeństwa i porządku. Podsumowano ubiegły rok pod kątem zagrożeń i rozwiązań mających na celu podnoszenie bezpieczeństwa mieszkańców Ostrołęki i powiatu.

Posiedzenie powiatowo-miejskiej komisji bezpieczeństwa i porządku odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele samorządu Ostrołęki i powiatu, komendanci policji, straży pożarnej i straży miejskiej, prokurator i pracownicy kuratorium oświaty.

zdjecie 300
Podczas posiedzenia podsumowano realizowane na terenie miasta i powiatu działania poprawiające bezpieczeństwo mieszkańców. Członkowie komisji przyjrzeli się statystykom wypadków drogowych, miejscowym zagrożeniom oraz wszelkim aspektom mającym wpływ na poczucie bezpieczeństwa. Omówiono m.in. akcję „Bezpieczne ferie”, rozpatrzono propozycję kontroli miejsc letniego wypoczynku dzieci i młodzieży, a także realizujące przewozy autokary, ich stan techniczny oraz trzeźwość kierowców.

Poruszone zostały także kwestie związane z lokalnymi zagrożeniami, wśród których od wielu już lat największy problem stanowią pożary lasu. Według opinii komisji, spowodowane jest to największą w województwie mazowieckim ilością lasów, które dodatkowo zaliczane są do rejonów łatwopalnych. Taki stan rzeczy powoduje, że Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce  kładzie ogromny nacisk na jakość wyposażenia i stan przeszkolenia swoich funkcjonariuszy, doposaża w niezbędne narzędzia jednostki OSP wszędzie tam, gdzie najczęściej dochodzi do pożarów lasów.

Jednym z aspektów poruszonych podczas posiedzenia było bezpieczeństwo na drogach, w tym także niepokojąca ilość zdarzeń z udziałem pieszych, rowerzystów i kierujących motocyklami.

- Oceniając Ostrołękę i powiat ostrołęcki pod względem bezpieczeństwa trzeba powiedzieć, że sytuacja wygląda całkiem przyzwoicie na tle skali kraju czy województwa. Jesteśmy obszarem względnie bezpiecznym. Służby odpowiedzialne za utrzymanie bezpieczeństwa starają się wykonywać właściwie swoje zadania. Naszą rolą, rolą samorządów jest pełnienie funkcji integracji tychże służby, tak, by nie pozostawiać pól nieobsadzonych, miejsc, gdzie tej współpracy mogłoby zabraknąć. Staramy się reagować na bieżąco i przeciwdziałać różnym zdarzeniom – powiedział nam Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki.

REKLAMA
zdjecie 490
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×