eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu

REKLAMA
zdjecie 380
REKLAMA
zdjecie 380
29 kwietnia, w Sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury, odbędzie się już po raz dziesiąty Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu 2016.

Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów tematyką zdrowia oraz aktywizacja środowiska przedszkolnego i szkolnego w zakresie działań prozdrowotnych. Uczestnikami Festiwalu są przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z  terenu Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

Tematyka piosenek dotyczyć będzie tak szczytnych i ważnych zagadnień jak: zdrowy styl życia, prawidłowe odżywianie, profilaktyka nałogów, higiena osobista, propagowanie hasła Światowej Organizacji Zdrowia, które w tym roku brzmi „Pokonaj cukrzycę” , bezpieczeństwo wypoczynku i na drodze, ochrona środowiska i ekologia.

W Festiwalu weźmie udział 16 przedszkoli, 11 szkół podstawowych i 8 gimnazjów.
Imprezę  poprowadzą uczniowie ze Szkoły Promocji Zdrowia w Ostrołęce.

Laureaci I miejsc w kategorii „ szkoła podstawowa” i „ gimnazjum” pojadą na Festiwal Wojewódzki, który odbędzie się  7 czerwca br. w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.
                                                                                                

                                                                                                                                
Kalendarz imprez
grudzień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Kino JANTAR
20:00 RAN - DKF
×