2013-06-19T09:57:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w Zespole Szkół w Lelisie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
/fot. Starosto Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA

„Bez znajomości języków obcych człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu.” - Antoni Czechow. Te słowa to swoiste motto konkursu zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Białobieli, Zespół Szkół w Łęgu Przedmiejskim oraz Zespól Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie.

Uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego odbyło się w poniedziałek, 10 czerwca, bieżącego roku w Zespole Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie.

Honorowy patronat nad konkursem obieli i ufundowali nagrody rzeczowe, starosta ostrołęcki, Stanisław Kubeł oraz wójt gminy Lelis Stanisław Subda.

Od pięciu lat myślą przewodnią Konkursu jest rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów anglojęzycznych, doskonalenie znajomości języka angielskiego, motywowanie uczniów  do nauki języka angielskiego oraz nawiązanie lub pogłębienie już istniejącej współpracy między szkołami z powiatu ostrołęckiego.

Wyniki konkursu:

Szkoła Podstawowa
Klasa IV:I miejsce: Eliza Bednarczyk (SP Troszyn), II miejsce: Wiktoria Kaczyńska (SP Białobiel), III miejsce: Szymon Białobrzeski (SP Białobiel)
Klasa V:I miejsce: Jakub Wysocki (SP Troszyn), II miejsce: Ewa Kord (SP Antonie), III miejsce: Michał Niedźwiedzki (SP Obierwia)
Klasa VI:I miejsce: Emilia Grzyb (SP Lelis), II miejsce: Paulina Panuś(SP Baranowo), III miejsce: Iga Zielińska (SP Troszyn)

Gimnazjum
Klasa I: I miejsce Kacper Szymczyk (ZS Łyse), II miejsce Cezary Kowalczyk (ZS Baranowo), III miejsce Filip Deptuła (ZS Baranowo)
Klasa II: I miejsce Agnieszka Puchalska (Publiczne Gimnazjum Troszyn), II miejsce Natalia Domurad (ZS w Łysych), III miejsce Dominika Grzyb (ZS Baranowo)
Klasa III: I miejsce Magdalena Dybikowska(ZS Baranowo), II miejsce Aleksandra Koziatek (Publiczne Gimnazjum Kadzidło), III miejsce Aleksandra Jastrzębska (Publiczne Gimnazjum Troszyn) oraz Mateusz Siwak (Publiczne Gimnazjum Kadzidło)

Szkoły Ponadgimnazjalne
Klasy I-II: I miejsce - Martyna Radek,II miejsce - Krystian Drężek, III miejsce - Jakub Wnęta - wszyscy są uczniamiZSP w Myszyńcu
Klasy III-IV: I miejsce - PaulinaNicewicz(ZSP w Łysych), II miejsce - Katarzyna Szablak (ZSP w Łysych), III miejsce - Marta Drężek (ZSP w Myszyńcu)

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31  1  2  3  4  5  6