2016-06-11T15:17:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Powitali lato z Kurpiowską Organizacją Turystyczną [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

Na terenie Ostrołęki jednym z ciekawszych wydarzeń trwającego weekendu było Powitanie Lata, czyli impreza organizowana przez Kurpiowską Organizację Turystyczną. Uczestnicy mogli spędzić czas aktywnie i kreatywnie, a następnie posilić się i odpocząć w Karczmie Kurpiowskiej Ostoja.

Powitanie lata rozpoczęło się od samego rana, uczestnicy imprezy podzielili się na trzy grupy. Pierwsi z nich udali się na spacer po mieście z przewodnikiem, podczas którego mogli również odwiedzić ostrołęckie muzea. Inni wzięli udział w spływie kajakowym Omulwią, natomiast trzecia grupa udała się w rajd rowerowy z PTTK Celuloza na trasie Ostrołęka-Przystań i z powrotem. Godzinę po tych atrakcjach rozpoczął się rekreacyjny marsz nordic walking.

zdjecie 300
Następnie uczestnicy przedsięwzięcia przybyli do Karczmy Kurpiowskiej Ostoja, gdzie można było odpocząć przy rytmach turystycznej muzyki, ale także wziąć udział w konkursach (m.in. w wieloboju kurpiowskim oraz quizach z nagrodami), czy też posłuchać o najciekawszych miejscach naszego regionu.

- To miejsce, w którym można się spotykać, uprawiać sport, spotkać się z całą rodziną. To był dobry pomysł i na pewno będzie tu coraz więcej ludzi. Dwa tygodnie temu odbył się tu festyn osiedlowy i było wspaniale, myślę, że dziś ponownie to miejsce będzie żyło. Życzę Państwu udanego sezonu turystycznego - powiedział przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Jerzy Grabowski. Oprócz niego, imprezę otworzyli m.in. Mariusz Popielarz, Stanisław Kubeł, Stanisław Godzina, Andrzej Bis i Alicja Przygoda-Majewska.

Imprezę zwieńczyło rodzinne grilowanie, podczas których przeprowadzono zawody na najlepszą potrawę. Sezon turystyczny otwarty, więc mieszkańców Ostrołęki i okolic zachęcamy do aktywnego spędzania czasu w regionie, w którym przecież atrakcji nie brakuje. Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystego otwarcia imprezy.

UWAGA! Konkurs na Euro 2016! Zrób zdjęcie sobie, swoim znajomym lub przygotowanej przez siebie dekoracji i pokaż jak kibicujesz reprezentacji Polski. Do wygrania są atrakcyjne nagrody, również dla pierwszych osób, które zgłoszą się do konkursu! Więcej informacji znajdziesz tutaj. Zapraszamy do wysyłania zdjęć.

REKLAMA
zdjecie 490
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×