eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Powrót uczniów do szkół. Dyrektorzy placówek przygotowują wewnętrzne regulaminy

REKLAMA
zdjecie 978
zdjecie 978
fot. UM w Ostrołęcefot. UM w Ostrołęce
REKLAMA
Posłuchaj
W najbliższym czasie rodzice uczniów z ostrołęckich szkół poznają rozwiązania i regulacje, które będą obowiązywały w placówkach od 1 września. Kwestie funkcjonowania szkół po zakończeniu tegorocznych wakacji były tematem spotkań, które w ostatnich dniach odbyły się w ostrołęckim ratuszu.

Zgodnie z wytycznymi resortu edukacji i służb sanitarnych to właśnie na dyrektorach szkół ciąży obowiązek przygotowania wewnętrznych regulaminów mających zapewnić uczniom odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

W dniach 10 i 12 sierpnia w Urzędzie Miasta Ostrołęki odbyły się spotkania z przedstawicielami ostrołęckich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Celem spotkań było przygotowanie szkół do tradycyjnej formy kształcenia od 1 września, a tym samym powrót uczniów do ław szkolnych.

Będą to elastyczne rozwiązania, umożliwiające dyrektorowi szkoły reagowanie na bieżące, adekwatne do skali zagrożenia epidemicznego i potrzeb z tym związanych oraz możliwości organizacyjnych szkoły.

W najbliższym czasie informacje te zostaną zamieszczone na stronach internetowych szkół oraz przesłane do rodziców przez dziennik elektroniczny.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 978
Kalendarz imprez
sierpień 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
 3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10  11  12 dk13  14 dk15 dk16
 17  18  19 dk20 dk21  22 dk23
 24  25 dk26 dk27  28  29  30
 31  1  2  3  4  5  6
×