eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Powstanie blok socjalny przy Braterstwa Broni: Zobacz, jak będzie wyglądał [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 933
zdjecie 933
fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Urząd Miasta zdecydował się na budowę nowego bloku socjalnego przy ul. Braterstwa Broni. Znajdzie się w nim 32 mieszkania. Blok i najbliższe jego otoczenie będzie monitorowane.

O konieczności budowy kolejnego bloku socjalnego świadczy długa lista oczekujących na przydział takiego lokalu. Obecnie znajduje się na niej około 500 nazwisk. Dlatego też samorząd Ostrołęki zdecydował o budowie takiego bloku na należącej do miasta działce przy ul. Braterstwa Broni.

- Po spotkaniach z mieszkańcami i wnikliwej analizie ich uwag, zdecydowaliśmy się jednak na budowę bloku socjalnego przy ulicy Braterstwa Broni, ze względu na fakt, iż miasto nie dysponuje inną działką, którą mogłoby przeznaczyć na taki cel. Ze swojej strony deklarujemy objęcie osiedla systemem monitoringu, by poprawić poczucie bezpieczeństwa mieszkańców - powiedział nam prezydent Ostrołęki, Janusz Kotowski.

Inwestycję w imieniu samorządu Ostrołęki realizowało Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

- Budowę rozpoczniemy w połowie przyszłego roku po wszelkich rozstrzygnięciach przetargowych. Będzie to czterokondygnacyjny, podpiwniczony budynek w którym znajdzie się 32 mieszkania dla rodzin wielodzietnych. W ramach prac zostanie zagospodarowany teren przed blokiem, przygotujemy kilkanaście miejsc parkingowych oraz niewielki plac zabaw dla dzieci. Dodatkowo budynek i teren wokół niego będzie stale monitorowany. W imieniu prezydenta Ostrołęki będziemy starali się uzyskać na tę inwestycję dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego - powiedział nam Adam Galanek, wiceprezes OTBS.

W Ostrołęce znajduje się łącznie 221 mieszkań socjalnych a kilkadziesiąt kolejnych powstanie już w przyszłym roku, m.in. w remontowanym bloku przy ul. Kołobrzeskiej i projektowanym budynku przy ul. Braterstwa Broni. W kolejce oczekujących na przydział takiego lokalu jest obecnie około 500 osób.

fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×