eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Pożar a fotowoltaika – szkolenie służb ratunkowych w powiecie ostrołęckim [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5746
fot. OSP Baranowofot. OSP Baranowo
REKLAMA
zdjecie 5746
Posłuchaj

W czwartek na terenie gminy Baranowo odbyło się specjalistyczne szkolenie poświęcone procedurom postępowania z urządzeniami odnawialnych źródeł energii (OZE) w sytuacjach zagrożenia pożarowego. Ćwiczenia

zorganizowano dzięki ścisłej współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej w Baranowie z firmami Ekoinstal SD i Eploo, a także z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce oraz Komendą Powiatową PSP w Przasnyszu.

Szkolenie miało charakter praktyczny. Strażacy mieli okazję przećwiczyć realne scenariusze pożarowe z udziałem instalacji fotowoltaicznych i innych urządzeń OZE, które coraz częściej pojawiają się na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Jak relacjonują strażacy ochotnicy z Baranowa, warsztaty pozwoliły na dokładne przeanalizowanie skuteczności różnych środków gaśniczych.

Dzięki przeprowadzonym warsztatom mogliśmy ocenić skuteczność różnych środków gaśniczych w chłodzeniu oraz gaszeniu urządzeń oraz ogniw elektrycznych, monitorowanie napięcia w różnych fazach pożaru, zachowywanie się sprzętu elektrycznego podczas i po pożarze.

– podsumowali uczestnicy z OSP Baranowo.

W dobie rosnącej liczby instalacji OZE tego typu szkolenia zyskują na znaczeniu. Dzięki nim strażacy – zarówno zawodowi, jak i ochotnicy – są lepiej przygotowani do reagowania w sytuacjach wymagających szczególnej ostrożności i wiedzy technicznej.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Zaloguj się, by komentować
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22  23  24 dk25
dk26  27  28 dk29 dk30  31  1
×