eOstroleka.pl
Polska, O TYM SIĘ MÓWI

Tragiczny pożar! Zginął 45-latek pochodzący z Ostrołęki i jego trójka dzieci

REKLAMA
zdjecie 6509
zdjecie 6509
fot. OSP Choroszczfot. OSP Choroszcz
REKLAMA

Cztery osoby, w tym troje dzieci, zginęło w pożarze, który w niedzielny wieczór wybuchł w domu jednorodzinnym w Choroszczy (woj. podlaskie). Nie żyje pochodzący z Ostrołęki 45-letni Radosław Z. i jego trójka dzieci w wieku 3, 8 i 10 lat.

Jak poinformowała policja, w niedzielę około godziny 22.30 straż pożarną zawiadomiła kobieta - żona Radosława Z. Po dojeździe strażaków, dom objęty był ogniem. "W chwili przybycia pierwszego zastępu zastano rozwinięty pożar domu jednorodzinnego dwukondygnacyjnego" - relacjonują strażacy.

Murowany budynek doszczętnie spłonął. Po ugaszeniu pożaru, odnaleziono ciała czterech osób: 45-letniego mężczyzny i trójki dzieci. Jak wskazuje policja, zgłoszenie o pożarze poprzedziło zawiadomienie na numer alarmowy o awanturze domowej. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Białymstoku, która wyjaśni przyczyny tego zdarzenia.

Radosław Z. pochodził z Ostrołęki. Rodzina Z. mieszkała w Choroszczy, wcześniej małżonkowie przebywali w Stanach Zjednoczonych.

Z ogniem walczyło 43 strażaków. Dla nich to też były trudne chwile

W taki sposób strażacy relacjonują wydarzenia z Choroszczy:

W chwili przybycia pierwszego zastępu zastano rozwinięty pożar domu jednorodzinnego dwukondygnacyjnego. Ogień, który wydostawał się z okien budynku rozprzestrzenił się również na dach domu. Strażacy w celu opanowania pożaru podali 4 prądy gaśnicze do wnętrza palącego się domu. W budynku odłączono również zasilanie gazowe i energetyczne. Po lokalizacji źródła ognia, do wnętrza budynku zostały wprowadzone 3 roty ratowników, zabezpieczonych w sprzęt ochrony układu oddechowego. Strażacy po przeszukaniu budynku odnaleźli w nim 4 osoby poszkodowane (w wieku ok. 3, 8, 10 i 45 lat), które zostały ewakuowane na zewnątrz. U wszystkich ewakuowanych osób będący na miejscu lekarz stwierdził brak funkcji życiowych. Po ugaszeniu ukrytych zarzewi ognia oraz przewietrzeniu budynku, jeszcze raz sprawdzono wszystko za pomocą kamery termowizyjnej oraz mierników wielogazowych – wskazania w normie.

Osoby, które brały udział w akcji, wymagały pomocy psychologicznej, która została udzielona im na miejscu. W akcja ratowniczo-gaśniczej która trwała prawie 4 godziny udział wzięło 10 zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej – łącznie 43 ratowników.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
×