2017-10-30T17:01:00+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Pożar domu przy drodze krajowej nr 61 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
0
1
0

Groźny pożar drewnianego budynku mieszkalnego (bliźniaka) usytuowanego przy drodze krajowej nr 61 w Rajgrodzie gasili w ubiegłą niedzielę 29 października 2017 roku strażacy z Grajewa i okolic.

Pierwsze zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie o godzinie 09:08 od właściciela, który w bezpośredniej rozmowie telefonicznej przekazał, że w Rajgrodzie przy ulicy Podchoinki pali się drewniany budynek mieszkalny tzw. bliźniak, a jego mieszkańcy znajdują się na zewnątrz. Kolejne 3 zgłoszenia o pożarze tej samej treści wpłynęły z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Białymstoku.

Niezwłocznie po odebraniu zgłoszenia do zdarzenia zadysponowano 4 zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, w tym grupę operacyjną oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Rajgrodu w sile 2 zastępów, a także Woźnejwsi i Mieczy po 1 zastępie. W ramach pomocy wzajemnej dyżurny stanowiska kierowania podlaskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej zadysponował do pożaru siły i środki z sąsiedniego powiatu augustowskiego, tj. 2 zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie oraz po 1 zastępie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Bargłowie Kościelnym i Dreństwie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania wstępnego ustalono, że pożarem objęte są pomieszczenia w części budynku należące do jednej z rodzin oraz poddasze na całej powierzchni drewnianego domu mieszkalnego. W chwili powstania pożaru w budynku przebywały 2 rodziny 2-osobowe, które ewakuowały się na zewnątrz przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. W czasie działań ratowniczo-gaśniczych zespół ratownictwa medycznego udzielił niezbędnej pomocy obecnej na miejscu właścicielce części mieszkalnej, w której wybuchł pożar.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na podaniu 6 prądów gaśniczych wody w natarciu na palący się budynek mieszkalny oraz w obronie sąsiednich budynków gospodarczych, ewakuacji zagrożonego mienia, pracach rozbiórkowych konstrukcji budowlanej, usunięciu na zewnątrz spalonych elementów wyposażenia, dokładnym przeszukaniu wszystkich pomieszczeń pod kątem obecności innych osób i pomocy policji w kierowaniu ruchem w miejscu postoju samochodów pożarniczych. Na miejscu zdarzenia nawiązano współpracę z burmistrzem Rajgrodu i pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Rajgrodzie w zakresie udzielenia niezbędnej pomocy poszkodowanym. Wspólnie z inspektorem nadzoru budowlanego dokonano oględzin budynku i w konsekwencji wydano zakaz jego użytkowania ze względu na zniszczenia.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych, które trwały blisko 5,5 godziny uczestniczyło 12 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz 43 strażaków.

Źródło: straz.gov.pl
REKLAMA
Więcej o: pożar, pożar domu, DK 61

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×